Audi liczy na szczęście w Bahrajnie

Audi, wciąż walczące o tytuł mistrza kierowców z trio Tréluyer – Fässler – Lotterer, ma nadzieję, że w najbliższy weekend w Bahrajnie w finale WEC szczęście dopisze mu.

opublikowany 16/11/2015 à 10:55

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Audi liczy na szczęście w Bahrajnie

Po zdominowaniu planety Wytrzymałość w latach 2012 i 2013 Audi musiało oddać korony Producenta Toyota w zeszłym roku Porsche w tym sezonie, a także jego tron ​​przy 24 godziny Le Mans. Marka z pierścieniami nadal jednak pozostaje w grze w klasyfikacji Kierowców, Benoît Tréluyer, Marcel Fässler i André Lotterer nadal jest w stanie zdobyć tytuł w ten weekend w Bahrajnie.

Na torze Sakhir kierowcy modelu e-tron quattro nr 18 R7 będą musieli jednak odrobić 12-punktową przewagę nad obecnymi liderami mistrzostw. Mark Webber, Brendon Hartley i Timo Bernarda, mając nadzieję na zdobycie drugiej korony po 2012 roku.

Naprzeciw trio 919 Hybrid nr 17, zwycięzcy czterech ostatnich rund WECAudi nie ma zamiaru z niczego rezygnować, nawet jeśli w czystych osiągach rywale powinni być o klasę wyżej. „Damy z siebie wszystko i Mam nadzieję, że dopisze mi trochę szczęścia i ponownie wygram mistrzostwo, wyznaje Chris Reinke, menedżer LMP w Audi Sport. Nie ma mowy o poddaniu się. Dopóki będzie szansa, będziemy walczyć. W trudnych warunkach, takich jak te w Bahrajnie, wszystko jest możliwe. »

Zwycięzca dwóch pierwszych wydarzeń na Silverstone w Wielkiej Brytanii i Spa w Belgii, załoga Tréluyer? Fasslera? Od czasu Le Mans Lotterer stawał na podium w każdej rundzie, ale regularnie przegrywał z drugim oficjalnym Porsche, które w razie potrzeby w ten weekend mogło ponownie wziąć udział w wyścigu zespołowym.

0 Zobacz komentarze)