JOTA Sport z Oreca 05 w 2016 roku

Brytyjski zespół Jota Sport, biorący udział w European Le Mans Series z Gibsonem 015S, wrzuci wyższy bieg w 2016 roku, wystawiając Oreca 05 w WEC w przyszłym roku.

opublikowany 04/09/2015 à 12:17

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

JOTA Sport z Oreca 05 w 2016 roku

Zwycięzca 24 godziny Le Mans w 2014 roku z Zytkiem Z11SN? Nissan w kategorii LM P2 i gospodarz Europejskiej Serii Le Mans od kilku sezonów drużyna brytyjska JOTA Sport w przyszłym roku osiągnie kamień milowy w swoim istnieniu.

Stajnia z Szymon Dolan, którzy zagrali główne role w WEC w tym roku wygrywając na Spa, po ogłoszeniu swojego zamiaru zamierza w 2016 r. zaangażować się w pełnym wymiarze czasu pracy na poziomie globalnym rywalizować w WEC z Orecą 05, najnowsze dzieło ludzi Huguesa de Chaunaca. „Oczywiście nie mogę się doczekać wejścia JOTA Sport do FIA WEC w 2016 roku, Mówi Dolan.

W ciągu ostatnich trzech lat, dzięki naszym zwycięstwom w Le Mans i Spa w ramach WEC, udowodniliśmy, że jesteśmy na dobrej drodze do wygrania wyścigów, podczas gdy tytuł mistrzowski LM P2 niewątpliwie pozostaje w naszych celach. cel całkowicie w naszym zasięgu.

Przyjrzeliśmy się bliżej różnym podwoziom i z radością ogłaszam nawiązanie współpracy z firmą Oreca. Rywalizowałem z tym samochodem przez cały sezon, zarówno w WEC, jak i w WIĄZY, możemy to jasno stwierdzić Oreca 05 zrobiła na nas duże wrażenie. Od początku był szybki i przede wszystkim wykazał się dużą niezawodnością. Jestem pewien i wiem, że zgodnie z nowymi przepisami wybraliśmy najlepsze podwozie na rok 2016 i kolejne lata. »

Oreca 05 zdominowała LM P2 w tym roku w Le Mans sukcesem zespołu KCMG. Trening DragonSpeed ​​niedawno ogłosił swoje zaangażowanie w ELMS w 2016 roku tym samym samochodem.

0 Zobacz komentarze)