Toshio Sato: „Skupiamy się na roku 2016”

Koronowana w 2014 roku, na Toyotę czekaliśmy jeszcze w 2015 roku, ale japońska firma nie była w stanie sprostać wyzwaniu rzuconemu przez Porsche. Producent już patrzy w przyszłość 2016.

opublikowany 15/10/2015 à 15:02

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Toshio Sato: „Skupiamy się na roku 2016”

Suweren w 2014 roku w Mistrzostwach ŚwiataWytrzymałość, marka Toyota po raz kolejny poniósł porażkę w walce o zwycięstwo 24 godziny Le Mans. Nałogowiec w niemal wzorowym sezonie, który pod koniec ubiegłego roku został uwieńczony tytułami mistrzowskimi.

Transformacja w 2015 r. nie była jednak na oczekiwanym poziomie. Nie można przyłączyć się do walki pomiędzy Porsche i Audi, TS040 Hybrid ma problemy na scenie samochodowej WEC mając tylko jedno podium na koncie duetu mistrzów świata Anthony'ego Davidsona? Sébastien Buemi w Silverstone.

Teraz Toyota Motorsport zwraca się w stronę przyszłości, prezentując przyszły model TS050, który zadebiutuje w przyszłym roku. « Przez kilka tygodni byliśmy całkowicie skupieni na roku 2016, zwierzył się AUTOhebdo Toshio Sato, prezes Toyota Motorsport GmbH, na marginesie wydarzenia w Fuji.

Hisatake Murata, lider części hybrydowej, nie jeździ już na wyścigi. Pozostaje w Toyota Motor Corporation (w Tokio), aby opracować system hybrydowy dla naszego przyszłego samochodu. » TS050, który w 6 roku mógłby być wyposażony w turbodoładowany silnik V2016 w połączeniu z nowym układem hybrydowym opartym na akumulatorach.

Pełny wywiad z Toshio Sato oraz pełną relację z wydarzenia Fuji WEC przeprowadzoną przez naszego specjalnego korespondenta w Japonii znajdziesz w numerze 2033 AUTOhebdo, dostępnym w wersji cyfrowej i w kioskach.

0 Zobacz komentarze)