WEC – Toyota twardo stąpa po ziemi przed Szanghajem

Bez zwycięstwa w tym sezonie Toyota będzie próbowała zdobyć przynajmniej jedno podium podczas wyścigu 6h w Szanghaju, nawet jeśli wyzwanie zapowiada się trudne.

opublikowany 29/10/2015 à 12:20

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

WEC – Toyota twardo stąpa po ziemi przed Szanghajem

Toyota nie dorasta do poziomu Porsche i Audi w tym roku WEC. Japoński producent zwrócił już uwagę na rok 2015 i przetestuje elementy kolejnego sezonu podczas testów w piątek 30 października podczas wyścigu 6 Hours of Shanghai, w którym japońska marka zwyciężyła w latach 2012 i 2014.

„Toyota była w przeszłości bardzo konkurencyjna i podczas każdej podróży do Chin zdobywaliśmy podium””, powiedział Toshio Sato, prezes zespołu. „Zrobimy wszystko, aby w ten weekend zdobyć podium, mimo że wiemy, że konkurencja jest silna. »

Kazuki Nakajima, obok kierowca TS040 Hybrid nr 1 Sébastien Buemi i Anthony Davidson wydaje się nieco pewniejszy siebie po zawodach w Fuji (Japonia), gdzie wraz z kolegami z drużyny zajął piąte miejsce.

„Miło było walczyć z Audi i Porsche w pierwszych godzinach wyścigu. Celem jest jednak walka do końca” – wspominają Japończycy. „Lubię ten tor, który jest trudny pod względem opon i zarządzania ruchem. Jest to sposób, który w przeszłości dobrze się u nas sprawdzał. »

0 Zobacz komentarze)