WEC – Toyota nie mogła lepiej spisać się na torze Nürburgring

Kierowcy Toyoty przyznają, że Porsche i Audi były poza zasięgiem TS040 w kwalifikacjach do 6-godzinnego toru Nürburgring.

opublikowany 29/08/2015 à 16:20

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

WEC – Toyota nie mogła lepiej spisać się na torze Nürburgring

To rozczarowujący, ale przewidywalny wynik dla Toyota który nie mógł umieścić jego TS040 tylko w trzecim rzędzie na starcie w 3-godzinnym torze Nürburgring. Podczas Porsche 919 Hybrid pozostawało poza zasięgiem Audi, japońskie LMP1 nie były w stanie przedostać się pomiędzy innymi hybrydowymi LMP1 i straciły ponad 2 sekundy do wzorca.

« Zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy », przyznał Anthony Davidson, kierowca nr 1 na 5. pozycji. „Sebastien (Bum) i przejechałem kilka bardzo dobrych okrążeń, wykorzystując pełny potencjał samochodu. Z pracy wykonanej przez zespół możemy być zadowoleni, ale ta pozycja nie jest zaskoczeniem. Nic więcej nie można było zrobić. »

Toyota nr 2 prowadzona w tej sesji przez Alexa Wurza i Stéphane’a Sarrazina była jeszcze dalej w tyle, ponad pół sekundy za siostrzanym samochodem, po tym jak Austriak został rozproszony przez lekki zjazd z toru przy szykanie. „Popełniłem błąd, który uniemożliwił mi poprawę średniego okrążenia. Udało mi się wrócić na tor bez żadnych uszkodzeń, ale opony były gotowe na pozostałe okrążenia. W wyścigu będziemy trochę bliżej. Będziemy zatem atakować, aby dążyć do dobrego wyniku. »

0 Zobacz komentarze)