ADAC GT Masters – ponownie zwyciężaj

Kevin Estre, związany z Davidem Jahnem w Team911 Bernhard Porsche 3 GT75 R, wygrał pierwszy wyścig na torze Nürburgring w ADAC GT Masters.

opublikowany 06/08/2016 à 18:24

Francuscy kierowcy są obecnie na fali w ADAC GT Masters. Już zwycięzca poprzedniej imprezy czerwony Byk Pierścień w Austrii w wyścigu 1, Kevin Estre, accompagné de son équipier David Jahn sur la Porsche 911 GT3 R du Team75 Bernhard (od kierowcy Porsche WEC Timo Bernhard), w tę sobotę ponownie wyróżnił się, dominując w pierwszej rundzie na torze Nürburgring.

Francuski kierowca i jego kolega z drużyny pokonali Porsche 911 GT3 R Martina Raggingera i Roberta Renauera (Precote Herberth Motorsport), którzy do tej pory prowadzili postępowanie. Team75 Bernhard wspomina Davida Jahna, autora pierwszego przejazdu, okrążenie za Renauerem, zanim Kevin Estre objął prowadzenie w wyścigu bezpośrednio od Martina Raggingera. Hierarchia już się nie zmieni, dla podwójnego Porsche w Eifel.

Zespół AMG-Zakspeed uzupełnia podium z parą Sylvest – Rogivue, ustawioną na linii Mercedes-AMG GT3 nr 21. Liderzy mistrzostw Julesa Gounona i Daniela Keilwitza (Corvette C7 – Callaway Competition) uplasował się na piątej pozycji za Bentleyem Continental GT3 zespołu Team Abt from Abt – ​​​​Pepper. Najlepsze Audi R8 LMS uplasowało się na szóstej pozycji wraz z duetem Aust Motorsport Markus Pommer – Xavier Maassen.

Drugi wyścig weekendu odbędzie się jutro na torze Nürburgring o 13:15, po kwalifikacjach zaplanowanych na 9:15.