FIA GT1 / Zolder: Zwycięstwo Porsche nr 9

Mike Parisy i Matt Halliday odnieśli zwycięstwo, korzystając z dobrego wyboru opon, i wyprzedzili BMW Z4 firmy Bartels/Buurman, które zwyciężyło dzień wcześniej. Hexis Racing zajął 5. i 7. miejsce.

opublikowany 22/04/2012 à 18:30

Na początku wyścigu o mistrzostwo tor był jeszcze mokry, a gdy zapaliło się zielone światło, większość samochodów wymagała opon na mokrą nawierzchnię. Po zdobyciu pole position w wyścigu kwalifikacyjnym i otrzymaniu kary trzech miejsc Matt Halliday i Mike Parisy zwyciężyli z Porsche Nr 9 w zespole Exim Bank w Chinach. Nowozelandczyk dobrze spisał się startując z trzeciego miejsca, co pozwoliło Francuzowi zaatakować BMW Z4 Yelmera Buurmana (Vita4One Racing) po założeniu opon typu slick. Michael Bartels i Yelmer Buurman po zwycięstwie w kwalifikacjach byli zadowoleni z drugiego miejsca.

Trzecie miejsce zajęli Toni Vilander i Filip Salaquarda na F458 AF Corse. Załoga wczoraj zajęła dopiero 13. miejsce, ale jej wybór na start wyścigu w oponach slick opłacił się. Nicky Pastorelli i Thomas Jäger nie stanęli na podium z wynikiem Mercedes SLS AMG z All-Inkl.com Munnich Motorsport po starcie z pierwszego rzędu. Hexis Racing zajmuje piąte miejsce z McLaren MP4-12C Frédérica Makowieckiego i Stefa Dusseldorpa, podczas gdy siostrzany samochód nr 2 Grégoire'a Demoustiera zajął siódme miejsce za Audi R8 LMS Laurensa Vanthoora i Stéphane'a Ortelliego, który zajął dopiero szóste miejsce po tym, jak Monako zetknął się z siostrzanym samochodem nr 33 Olivera Jarvisa który zajął dziesiąte miejsce. Zespół WRT zdecydował się na opony typu slick, ale przystosował się do nich gorzej niż AF Corse.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją ze Światowego weekendu FIA GT1 w Zolder w kolejnym numerze AUTOhebdo, dostępną od wtorku w wersji cyfrowej na iPada oraz od środy w kioskach.