F2-C1: Artem Markelov przed Normanem NATO w Bahrajnie

Dzięki wyprzedzeniu w końcowych momentach wyścigu na Normanie Nato Artem Markelov został pierwszym zwycięzcą FIA F2 w tym sezonie.

opublikowany 15/04/2017 à 13:39

Normana Nato był bardzo blisko zwycięstwa w pierwszych zawodach FIA w sezonie F2 na trasie z Sakhir do Bahrajnu. Francuz z Arden był na dobrej pozycji do zwycięstwa, ale nie mógł nic zrobić przeciwko powrocieArtem Markełow (czas rosyjski) na ostatnich okrążeniach.

Po tym jak udało mi się pokonać opiekuna pole position Charles Leclerc (Prema Racing) na trzecim okrążeniu Nato ustąpił Monako na ósmym okrążeniu, zanim Markelov deptał mu po piętach i zajął drugie miejsce.

Rosjaninowi udało się wyprzedzić na 14. okrążeniu, tuż przed zjazdem NATO do alei serwisowej. Francuz, który po zatrzymaniu widział, jak Leclerc wraca na prowadzenie, od razu zajął pierwsze miejsce za mistrzem serii GP3 i wydawało się, że na miękkich oponach jedzie szybciej niż jego ścigający.

Nie licząc jednak błyskawicznego powrotu Artema Markelowa na koniec wyścigu, który w krótkich odstępach czasu wyprzedził Leclerca, a następnie Nato i zwyciężył pod flagą w szachownicę. Norman Nato i Charles Leclerc uzupełniają podium przed Jordanem Kingiem (MP Motorsport) i Oliverem Rowlandem (DAMS).

Alex Albon (ART Grand Prix) zajmuje szóste miejsce, przed Lucą Ghiotto (czas rosyjski), Nobuharu Matsushitą (ART Grand Prix), Antonio Fuoco (Prema Racing) i Nyckiem De Vries (Rapak).

Drugi wyścig odbędzie się jutro o 13:10 czasu francuskiego, a Matsushita będzie na pole position.