F2 – NATO wygrywa na ulicach Baku

Norman Nato wygrał drugi wyścig F2 w Baku, korzystając z kary nałożonej na Charlesa Leclerca.

opublikowany 25/06/2017 à 12:58

Dupuis

Norman Nato (Pertamina Arden) odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie F2, trzeci w swojej karierze, wygrywając wyścig 3 w Baku (Azerbejdżan). Francuz poddał się Charles Leclerc (Prema Racing), który w znakomitym stylu powrócił z 8. pozycji, ale został ukarany karą 10 sekund za nieprzestrzeganie żółtych flag.

Nicholas Latifi (Dams) uzupełnił podium, tracąc 1” 5 cali do Charlesa Leclerca, przed Jordanem Kingiem (MP Motorsport). Brytyjczyk wyprzedził Rosjan Siergieja Sirotkina (ART Grand Prix) i Artema Markelowa (czas rosyjski), którzy ukończyli wyścig koło w koło. Nobuharu Matshishita (ART Grand Prix) zajął 7. miejsce przed Lucą Ghiotto.

Startujący z pole position Ralph Boschung (Campos Racing) stracił 8 miejsc i zajął dopiero 9. pozycję, wyprzedzając Sergio Sette Camarę.

Charles Leclerc dobrze spisał się w mistrzostwach, ponieważ zobaczył, jak jego główni przeciwnicy odeszli i opuścili Baku z 42 punktami przewagi.

Oliver Rowland (Dams), ukarany poprzedniego dnia karą o 3 miejsca, kontrolował wyścig, zanim zsiadł z motocykla w związku z problemem ze skrzynią biegów. Nycka de Vriesa (Rapax) również rzucił ręcznik po przejściu na prostą, będąc na 2. miejscu. Brytyjczyk ma teraz taką samą liczbę punktów jak Artem Markelov.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z F2 w Baku w numerze 2120 AUTOtygodniowo, dostępny od poniedziałku wieczorem w wersji cyfrowej na wszystkich platformach, a od środy w kioskach.