F2 – Nyck de Vries odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w Monako

Nyck de Vries odnotowuje swoje pierwsze zwycięstwo w F2, wygrywając wyścig sprinterski w Monako. Rapax podpisuje kontrakt z opiekunem pole position Johnnym Cecotto Jr.

opublikowany 27/05/2017 à 17:10

Nycka de Vriesa odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w F2 wygrywając wyścig sprinterski w Monako. Mistrz Formuły Eurocup 2014 Renault 2.0 zyskał przewagę nad swoim kolegą z drużyny Johnnym Cecotto Jr, który na starcie wystartował z pole position i szybko powiększył przewagę nad resztą peletonu. Holender ostatecznie zwyciężył z około dziesięciosekundową przewagą nad Wenezuelczykiem.

Gustav Malja (Racing Engineering) stanął na podium, utrzymując presję podczas 30 okrążeń wyścigu na Johnnym Cecotto Jr, a także odpierając ataki Luca Ghiotto (czas rosyjski), który ukończył wyścig przed Artemem Makelovem (czas rosyjski).

Alex Albon (ART Grand Prix) zajął 6. miejsce, przed swoim kolegą z drużyny Nobuharu Matsushitą. Jordan King (MP Motorsport) zajął 8. miejsce przed Oliverem Rowlandem (Dams), zwycięzcą wyścigu głównego, wyprzedzając Brytyjczyka na torze Rascasse.

Mistrz Formuły Renault 2015 Series 3.5 również został uderzony w tym samym miejscu przez Sergio Canamasasa (Trident), Hiszpan zniszczył przy tym przednie skrzydło, ale był w stanie utrzymać swoją pozycję, ostatecznie wyprzedzając Antonio Fuoco (Prema Racing).

Charles Leclerc (Prema Racing) kilkakrotnie wyprzedził, ale musiał się wycofać. Lider mistrzostw zderzył się zwłaszcza z Normanem Nato (Pertamina Arden) w La Rascasse, zmuszając Francuza do zsiadania i otrzymał 10 sekund kary za swój manewr.

Poznaj relację z F2 w Monako w numerze 2116 AUTOtygodniowo, dostępny od poniedziałku wieczorem w wersji cyfrowej na wszystkich platformach, a od środy w kioskach.