Testy przedsezonowe: ostatnia sesja zdominowana przez Kush Maini

Przedsezonowe testy w Formule 2 dobiegły końca, a podczas drugiej sesji ostatniego dnia kierowca Campos Racing zajął pierwsze miejsce.

opublikowany 16/02/2023 à 17:47

Elie-Sara Couttet

Kierowca Campos Racing potwierdził dobry dzień testów zespołu, uzyskując najlepszy czas. ©Formuła 2

Klaśnięcie na koniec testów przedsezonowych w Formuła 2 w Bahrajnie. Druga sesja tego ostatniego dnia trwała dwie i pół godziny, a pierwsze miejsce w tabeli czasów zajął kierowca Campos Racing, Kush Maini. Z tyłu Roy Nissany jest prawie 3 dziesiąte sekundy za nim, Theo Pourchaire na piętach uzupełnia podium.

Francuz zdominował dużą część sesji w swoim ART Grand Prix, które koledzy z MP Motorsport, Dennis Hauger i Jehan Daruvala, próbowali zdeklasować... ale sesję przerwała podwójna żółta flaga, później przekształcona w czerwoną flagę, Monako Arthur Leclerc zatrzymał się ze swoimi DAMSami i nie mógł wrócić do boksów. Druga czerwona flaga pojawiła się w dalszej części sesji, której ofiarą padł Roman Stanek.

Jego kolega z drużyny Trident, Francuz Clément Novalak, długo zajmował drugie miejsce za swoim rodakiem z ART. Ostatni dzień testów przedsezonowych zakończył na 7. pozycji, pół sekundy za najlepszym okrążeniem. Victor Martins i Isack Hadjar zajęli odpowiednio 17. i 21. miejsce.

F2

Wyniki drugiej i ostatniej sesji testów przedsezonowych F2.

Podczas pierwszej sesji dnia członek drużyny juniorów z Ile-de-France czerwony Byk wziął flagę w szachownicę w tej samej pozycji w swoim Hitech GP. Sesję zdominował Ralph Boschung z czasem 1:45”027, prawie trzy sekundy gorszym od czasu referencyjnego ustalonego po południu. Novalak i Martins zajęli drugie i trzecie miejsce. Pourchaire położył swój jednomiejscowy na 5. miejscu.