Ghiotto wygrywa na Silverstone

Luca Ghiotto wygrał wyścig F1 2 na Silverstone, wyprzedzając Nicholasa Latifiego i opiekuna pole position Guanyu Zhou.

opublikowany 13/07/2019 à 18:19

Luca Ghiotto (Uni Virtuosi) wygrał swój pierwszy długi wyścig w sezonie F2 wygrywając pierwszy wyścig na Silverstone (Wielka Brytania). Włoch zyskał przewagę nad kolegą z drużyny Guanyu-Zhou początkowo, a następnie groziło mu Nicholas Latifi (Tamy). Kanadyjczyk kilkukrotnie potrafił nawet objąć prowadzenie w wyścigu, jednak ostatecznie ostatnie słowo należało do Włocha, pokonując rywala o ponad 3 sekundy.

Guanyu Zhou musiał zadowolić się ostatnim stopniem podium, przed Sergio Sette Camarą (Dams) i Jackiem Aitkenem (Campos Racing). Brytyjczyk wykorzystał przewagę Nycka de Vriesa (ART GP) na koniec wyścigu. Louis Delétraz (Carlin) uplasował się na 7. miejscu przed Callumem Ilottem (Sauber Junior Team by Charouz), który w drugim wyścigu powinien wystartować z pole position.

Wyścig był katastrofalny w klanie francuskim. Giuliano Alesi (Trident) i Anthoine Hubert (BWT Arden) ukończyli jedno okrążenie z tyłu, przy czym pierwszy z nich utknął w boksie, a drugi nie mógł wystartować, gdy zgasły światła, w związku z awaryjnym startem. powinno zaczynać się od 10 rzędu. Nie większy sukces odniósł Dorian Boccolacci (Trident), który wycofał się z podartym przednim skrzydłem.

Wyścig F2 Race 2 będzie transmitowany na żywo w najbliższą niedzielę od 10:50 w Canal+ Sport.