GP2-C1: Vandoorne przed Pic w Spa

Belg Stoffel Vandoorne wygrał główny wyścig serii GP2 w Belgii, wydarzenie naznaczone gwałtownym zejściem z toru Daniela de Jonga.

opublikowany 22/08/2015 à 17:43

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

GP2-C1: Vandoorne przed Pic w Spa

Belg po raz piąty w tym sezonie Stoffel Vandoorne (Grand Prix ART) zwyciężył w wyścigu głównym serii GP2. Sobotnie zwycięstwo ma jednak dla protegowanego szczególny smak McLaren, odkąd wylądował na swojej ziemi w Spa-Francorchamps.

Startując z pole position, Vandoorne wykonał przeciętny ruch, w wyniku czego Rosjanin Siergiej Sirotkin (Rapax) wyprzedził go, gdy zgasły światła, ale Belg odzyskał pozycję na pierwszym zakręcie, a Sirotkin skręcił zbyt szeroko w stronę Źródła. Z tyłu Oliver Rowland (MP Motorsport), lider Formuły Renault 3.5, stracił wszelkie nadzieje na dobry wynik po starciu z Nobuharu Matsushitą (ART Grand Prix), w wyniku którego Brytyjczyk przebił prawy tył i jednomiejscowy endommagé.

Najważniejszy punkt wyścigu jednak pozostanie gwałtowne zejście z toru Daniela de Jonga (MP Motorsport) na zakręcie Blanchimont. W środku walki z Francuzami Pierre Gasly (DAMS) kontakt między dwoma samochodami spowoduje, że samochód Jonga z bardzo dużą prędkością uderzy w ścianę opony.

Sędziowie i karetki medyczne szybko zajmą się holenderskim kierowcą, aby pomóc mu wydostać się z samochodu. Przedstawiciele GP2 Series ogłosili, że przytomny de Jong został zabrany do szpitala na badania. Więcej informacji zostanie podanych później.

Najpierw objęty systemem samochodu bezpieczeństwa, następnie przerwany czerwoną flagą na dziewiątym okrążeniu, wyścig zostanie wznowiony po kilku minutach. Vandoorne, który zatrzymał się pod samochodem bezpieczeństwa, cierpliwie czekał na pojawienie się rywali, aby stopniowo wracać na prowadzenie w wyścigu. Belg na mecie prowadzi przed Francuzem Arthurem Piciem (Campos Racing). i Artem Markełow (czas rosyjski).

Nathanaël Berthon (zespół Lazarus) zajął 7. miejsce przed Jordanem Kingiem (Racing Engineering), który jutro wystartuje z pole position w wyścigu sprinterskim. Pierre Gasly zajął 14. miejsce, a Norman Nato (Arden) został zmuszony do wycofania się po kontakcie z Gaslym na początku wyścigu.

Wyścig sprinterski odbędzie się jutro o godzinie 10:35.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz