Ilott zdobywa pole position w deszczu na Węgrzech

Callum Ilott (UNI-Virtuosi) zdobył pole position w głównym wyścigu Grand Prix Węgier w ten piątek na mokrym Hungaroringu. Sesję trzeba było skrócić.

opublikowany 17/07/2020 à 18:11

Pierre Tassel

Callum Ilott (Uni-Virtuosi) wystartuje z pole position do głównego wyścigu FIA F2 na marginesie sobotniego Grand Prix Węgier. Kierowca ustanowił najlepszy czas w sesji kwalifikacyjnej rozgrywanej na mokrym torze i przerwał wyścig na pięć minut przed końcem, po tym jak Jehan Darauvala (Carlin) wypadł z trasy.

Członek Ferrari Driver Academy dzięki czasowi 1:50”767 pokonała Brazylijczyka Lucę Ghiotto (Hitech) i jego kolegę z drużyny Guanyu-Zhou (UNI-Virtuosi). Kierowca DAMS Daniel Ticktum będzie towarzyszył Chińczykom w drugim rzędzie.

Lider mistrzostw Robert Shwartzman ustanowił dopiero 11. najszybszy czas, prawie dziesięć sekund od pole position. Sesja była oczywiście naznaczona kilkoma wyjazdami w trudnych warunkach.

Guilherme Samaia (Campos) jako pierwszy spowodował czerwoną flagę, wypadając z wyścigu już na swoim pierwszym udanym okrążeniu. Francuski Giuliano Alesi (HWA Racelab) zajął 10. miejsce i w sobotę wystartuje w punktach. Najlepszym kierowcą ART Grand Prix był drugi w mistrzostwach Christian Lundgaard. Wystartuje z 2. pozycji.