Indy 500 – Scott Dixon na pole position w 101. edycji

Scott Dixon zdobył pole position w 101. edycji wyścigu Indy 500. Fernando Alonso zajął 5. pozycję na starcie.

opublikowany 22/05/2017 à 00:03

Po latach 2008 i 2015 Scott Dixon (Chip Ganassi Racing) zdobył swoje trzecie pole position w wyścigu Indy 3 pod koniec kwalifikacji do 500. edycji. Zwycięzca zawodów z 101 roku osiągnął średnią prędkość 2008 km/h na koniec czterech okrążeń kwalifikacyjnych wyścigu Fast 232,164, który wyznacza pierwsze 373,55 pozycji na starcie.

Najbliżej był Ed Carpenter (Ed Carpenter Racing), który osiągnął średnią prędkość 231,664 mil na godzinę. Poprzedza zwycięzcę 100. edycji Aleksandra Rossi (Andretti Herta Autosport) oraz Takuma Sato (Andretti Autosport)

Fernando Alonso (McLaren-Honda-Andretti) znakomicie zadebiutowała w tej dyscyplinie, zajmując 5. pozycję, wyprzedzając J.R Hildebranda (Ed Carpenter Racing), Tony'ego Kanaana (Chip Ganassi Racing), Marco Andrettiego (Andretti Autosport) i Willa Powera (Team Penske).

Pagenauda w drugiej połowie

Simon Pagenaud (Team Penske) zajął 23. miejsce na starcie. Lider Mistrzostw swój czas osiągnął w kwalifikacjach Grupy 1, które wyznaczają miejsca od 10. do 33.
Ryan Hunter-Reay (Andretti Autosport) był najszybszy w pierwszej grupie i dlatego wystartuje z 10. miejsca. Amerykanin wyprzedza Eda Jonesa (Dale Coyne Racing), Oriola Servię (Rahal Letterman Lanigan Racing), Michaiła Aleshina (Schmidt Peterson Motorsports) i Grahama Rahala (Rahal Letterman Lanigan Racing).

Sébastien Bourdais niestety nie będzie mógł wystartować w Indy 500 po wypadku w kwalifikacjach, do którego doszło dzień wcześniej doznał licznych złamań. Kierowca Dale Coyne Racing zostanie zastąpiony przez Jamesa Davisona.