Valentino Rossi i Luca Marini mistrzami biegu na 100 km

Valentino Rossi i jego brat zwyciężyli u siebie podczas dziewiątej edycji biegu Mistrzów na 100 km w tę sobotę, 13 stycznia.

opublikowany 13/01/2024 à 22:09

Luca Bartolomeo

1 Zobacz komentarze)

Marini ponownie zwyciężył na ranczu motorowym ©Valentino Rossi

Startował z pole position na 100 km Mistrzów, Valentino Rossi i Luca Marini uhonorowali swój status faworytów i zwyciężyli w tę sobotę podczas sztandarowego wydarzenia imprezy.

Pokonując 50 okrążeń do pokonania w czasie 1:45 i 54 sekundy, obaj bracia pokonali pary Elia Bartolini – Celestino Vietti i Franco Morbidelli – Andrea Migno, które na początku wyścigu wystartowały tuż za nimi, a pierwszy wymieniony ukończył wyścig zaledwie dwie sekundy za nimi. zwycięstwa.

Ten sukces pozwolił nowemu rekrutowi zespołu Repsol Honda w ten weekend po raz drugi stanąć na najwyższym stopniu podium, po zwycięstwie w wyścigu „Americana”, rozgrywanym na podwójnym owalu na ranczu Rossi Motor Ranch.

Aktualny mistrz świata MotoGP Pecco Bagnaia, którego partnerem był Marco Bezzecchi, zajął szóste miejsce, za duetem Dennisem Foggią i Fabio di Giannantonio.

Rémy Gardner i Pedro Acosta zajęli 12. miejsce. Ten, który zadebiutuje w najwyższej kategorii, wkrótce minął linię mety tuż za swoim kolegą z drużyny Augusto Fernandezem, współpracującym z Francuzem Thomasem Chareyre.

Certyfikowany Belg bez akcentu, który z przyjemnością pisze dla francuskiej strony. Odpowiedzialny za MotoGP