F4 Francja – Hugh Barter wygrywa wyścig 1, Giusti 3. miejsce

Hugh Barter, australijski kierowca, wygrał pierwszy wyścig Mistrzostw Francji Formuły 4 w Pau, wyprzedzając Soutę Arao i Alessandro Giustiego, pierwszego Francuza i członka Akademii Rookie AUTOhebdo.

opublikowany 07/05/2022 à 09:36

Tomek Trichereau

Hugh Barter zwyciężył w Pau w pierwszym wyścigu francuskich mistrzostw Formuły 1. © Zdjęcie Julien Delfosse / DPPI

Hugh Barter jest zdecydowanie kierowcą startującym we francuskich mistrzostwach Formuły 4. Dwukrotny zwycięzca w Nogaro, Australijczyk, który gra w F4 już drugi sezon, wygrał dziś rano na torze Pau-Ville do wyścigu 1.

W piątek zakwalifikowano się w pierwszym rzędzie tuż za Arao Soutą Australijczyk lepiej zaczął wyścig i objął prowadzenie przed pierwszym zakrętem. Gdy Hugh Barter zaczyna zwiększać przewagę, przegapia hamowanie i pozwala Japończykom wrócić do kontaktu. Po kilku próbach aż do ostatniego okrążenia Arao Souta musiał zadowolić się punktami za drugie miejsce i pozwolić Hugh Barterowi polecieć nieco dalej w Rankingu Kierowców.

Strona francuska, Enzo Peugeot długo wydawało się, że jest w stanie stanąć na podium, ale ostatecznie zajął 4. miejsce. Startując z 3. pozycji, o podium stoczy walkę z Nomurą Yato. Ten pojedynek na torze pozwoli Alessandro Giustiemu, członkowi Akademii AUTOhebdo Rookie Academy, który wystartował z czwartej pozycji, dogonić dwóch kierowców przed nim. Na 4 minut przed końcem wyścigu Nomura Yato zdołał wyprzedzić, opóźniając hamowanie. Tyle że kilka zakrętów później Japończyk popełnił błąd i ostatecznie to Alessandro Giusti wykorzystał ten błąd i zajął 5. miejsce ze stratą 3 sekund do lidera, Hugh Bartera. Pierwszą piątkę uzupełniają Enzo Peugeot i Vayron Elliott.