Hockenheim – Wyścig 2: Akkodis ASP trwa

Zmuszony do wycofania się w pierwszym wyścigu, duet złożony z Timura Boguslavskiego i Raffaele Marciello podniósł się następnego dnia, dominując w C1 za kierownicą swojego Mercedesa-AMG nr 2.

opublikowany 04/09/2023 à 09:15

Juliena BILLIOTTE

Akkodis ASP kontynuuje działalność w Hockenheim – Zdjęcie: SRO

Akkodis ASP dodaje trzecie zwycięstwo do swoich polowań na rok 3 po sukcesach na dystansie 2023 km toru Paul-Ricard na początku czerwca i na torze Nürburgring w zeszłym miesiącu. Po powrocie do Niemiec na 1. rundę GT World Challenge Europe Timur Boguslavskiy i Raffaele Marciello zwyciężyli w 000. wyścigu spotkania zorganizowanego w Hockenheim. Startując w niedzielę z 7. pozycji na starcie, Włoch od razu zajął 2. miejsce kosztem Patrica Niederhausera (Audi Saintéloc Junior Team nr 3).

Zderzenie kilku samochodów doprowadziło do interwencji samochodu bezpieczeństwa już na pierwszym okrążeniu. Gdy postępowanie zostało wznowione, Marciello szybko znalazł się za Mattią Drudim, który dzień wcześniej wygrał w C1 z Ricardo Fellerem za kierownicą Audi Tresor Orange1 z numerem 40. Pilot z Mercedes Numer 88 miał jednak przewagę w tempie wyścigowym i szybko przejął kontrolę nad niedzielnym wyścigiem kosztem świetnego manewru na Stadionie. Nowy lider nie miał więc powodów do zmartwień przez pierwszą połowę wyścigu. Jego szanse na sukces jeszcze bardziej wzrosły, gdy Audi nr 40 zostało ukarane pięciosekundową karą za zbyt wczesne rozpoczęcie wyścigu.

Alarm dla Bogusławskiego

Marciello był jednym z ostatnich, którzy zatrzymali się w obowiązkowym oknie pitstopu. Jego kolega z drużyny Boguslavskiy wrócił na tor około 7 sekund przed konkurencją. Rosjanin przeżył przerażenie 15 minut przed flagą w szachownicę, gdy okazało się, że nie ma trzeciego biegu w skrzyni biegów swojego mercedesa. Po utracie pełnej sekundy na jednym okrążeniu Bogusławskiemu udało się znaleźć sposób na dotarcie do mety bez żadnych incydentów i jako zwycięzca. Podium C3 uzupełnia Audi nr 2 z zespołu Comtoyou (Christopher Haas-Lucas Légeret) i Audi nr 25 w Saintéloc Junior Team powierzone Niederhauserowi i Erwanowi Bastardom. Po karze czasowej Feller i Drudi ograniczyli szkody w mistrzostwach, zajmując 4. miejsce.

Zastępca redaktora naczelnego AUTOhebdo. Pióro zanurzone w żółci.