Idealny weekend dla Martina i Makowieckiego

Po sobotnim zwycięstwie Makowiecki-Martin wygrał wyścig mistrzowski w Ordos. Załoga Marc VDS Racing wyprzedza Nissana nr 22 z Westbrook-Dumbreck i Astona Martina nr 3 z Dusseldorp-Piccione.

opublikowany 04/09/2011 à 10:37

Maxime Martin i Frédéric Makowiecki nie dali w ten weekend konkurencji żadnych szans. Po zwycięstwie w wyścigu kwalifikacyjnym załoga Forda GT Matech nr 41 z Marc VDS Racing zwyciężyła w wyścigu mistrzowskim, po raz kolejny odpierając ataki Richarda Westbrooka i Petera Dumbrecka, którzy ponownie za kierownicą Nissana uplasowali się na drugiej pozycji. nr 22 JRM, mimo że był o krok od zdobycia przewagi nad liderami po ich zjechaniu do boksów.

Z drugiej strony wyścig był bardziej skomplikowany dla duetu Campbell-Walter-Brabham jadącego Nissanem GT-R nr 21 Sumo Power. Problem z nakrętką w prawym tylnym kole spowodował, że załoga straciła cenny czas w boksach. Nissan ukończył wyścig dopiero na siódmej pozycji i oddał ostatni stopień podium ścigającej się na torze załogi Dusseldorp-Piccione.Aston Martin Nr 3 Hexis AMR.

Drugi Aston Martin firmy Hexis AMR z Hohenadel-Piccini poniósł porażkę na czwartym miejscu przed Astonem Martinem nr 8 z Turner-Mücke. Pierwszą szóstkę zamyka Lamborghini Murcielago 670 RS firmy Pastorelli-Schwager All-Inkl.com.

Relację z FIA GT1 w Ordos znajdziesz w kolejnym numerze AUTOhebdo, w sprzedaży od środy.