Ujawniono listę zgłoszeń na 6-godzinny wyścig Imola

FIA WEC ujawniła listę zgłoszeń na 6-godzinny wyścig Imola, drugą rundę sezonu 2024. Zgodnie z oczekiwaniami Cadillac pojawi się z dwoma kierowcami.

opublikowany 02/04/2024 à 12:09

Walenty GLO

0 Zobacz komentarze)

Ujawniono listę zgłoszeń na 6-godzinny wyścig Imola

Cadillac będzie miał w Imoli tylko dwóch kierowców - Zdjęcie: Thomas Fenetre / DPPI

6-godzinny wyścig Imola, druga runda sezonu FIA 2024 WEC, zbliżają się wielkimi krokami, ponieważ włoskie wydarzenie odbędzie się 21 kwietnia. Mistrzostwa ŚwiataWytrzymałość FIA ujawniła we wtorek listę zgłoszeń.

Cadillac z tylko dwoma kierowcami w Imola

Nic więc dziwnego, że nie odnotowano prawie żadnej zmiany w porównaniu z 1812 km Kataru. Jedyna modyfikacja występuje w Cadillacu. Amerykański prototyp, czwarty w zawodach w Katarze, zanim został zdyskwalifikowany, będzie mógł liczyć jedynie na dwóch pilotów: Earla Bambera i Alexa Lynna. Możliwość wspomniana już przez producenta przed rozpoczęciem sezonu i dopuszczona regulaminem wyścigów 6-godzinnych.

Pozostali rezydenci Chip Ganassi Racing, którzy mogą poszczycić się dopełnieniem trio we Włoszech, to Sébastien Bourdais (obecny w Katarze), Renger van der Zande, Alex Palou i Scott Dixon przybędą w ten weekend do Long Beach, aby rywalizować w rundzie zawodówIMSA (Bourdais i van der Zande) lub rasaIndyCar (Palou i Dixon).

Na starcie na terenie będzie stawać 37 samochodów Ferrari, w tym dwa opowiadania Peugeot 9X8. W rzeczywistości będzie to pierwszy wyścig francuskiego prototypu z nowym rozmiarem opon i tylnym skrzydłem. Obie Lwice będą także nosić nowe barwy.

W Katarze Porsche strzeliło spektakularnego hat-tricka, wygrywając model nr 6 prowadzony przez Kévina Estre, André Lotterera i Laurensa Vanthoora, przed zespołem JOTA nr 12 Hertz Team, w skład którego wchodzili Will Stevens, Callum Ilott i Norman Nato oraz Nr 5 Matta Campbella, Michaela Christensena i Frédérica Makowieckiego.

Lista zgłoszeń na 6-godzinny wyścig Imola:

Walenty GLO

Dziennikarz. Reporter rajdowy (WEC, IMSA, ELMS, ALMS) i czasami F1 lub IndyCar.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz