Vaucluse: mistrz Jean-Josepha

opublikowany 13/11/2011 à 15:24

Degalliera

Mimo braku pierwszego miejsca w klasyfikacji generalnej w rallye Terre de Vaucluse o maleńką dziesiątą sekundy Simon Jean-Joseph zdobył tytuł mistrza Francji w rajdach szutrowych. W pięciu występach martynikański kierowca wygrał trzy razy, a raz zajął drugie i raz trzecie miejsce. Jego tytułem, w pełni zasłużonym, należy oczywiście podzielić się z jego kolegą z drużyny Jackiem Boyère, a także z zespołem 2C Compétition, który przygotował Peugeot 207 S 2000 wolny od wszelkich zmartwień.

Bardzo mocne miażdżenie pod koniec wyścigu, aby przeciwstawić się powstaniu Manu? Gascou, Stéphane Chambon zajął pierwsze miejsce w ostatnim odcinku specjalnym, wyprzedzając Jean-Josepha o dziesiątą! Chambon nie ścigał się swoim Subaru Impreza Group 2 przez dwa lata, ale pokazał, że nie stracił nic ze swojego legendarnego „wielkiego serca” Jeśli chodzi o „Manu” Gascou, mógł się pocieszyć zasłużonym tytułem wicemistrza Francji.

Filipa Carlesa

Degalliera

Czy jadąc na rowerze elektrycznym można zostać porażonym prądem podczas deszczu?