Rebellion wygrywa Petit Le Mans

opublikowany 21/10/2012 à 08:37

Rebellion Racing wygrywa Petit Le Mans do swoich osiągnięć z trio Jani-Belicchi-Prost wyprzedził konkurencję, złożoną w całości z LMP2. Lucas Luhr na początku wyścigu uderzył w ścianę, poważnie uszkadzając HPD ARX-03a, który ostatecznie zajął 34. miejsce. Muscle Milk Pickett Racing nadal zdobył tytuł ALMS po porażce Loli z Dyson Racing. Bouchut-Tucker-Diaz zwyciężył w LMP2 na motocyklu HPD ARX-03b Level 5 Motorsports, zajmując drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, a Scott Tucker i Christophe Bouchut zostali nowymi mistrzami kategorii w ALMS. Beche-Thiriet-Tinseau świętuje tytuł WIĄZY umieszczając Oreca 03 z Thiriet z TDS Racing na piątym miejscu, tuż przed DeltaWing prowadzonym przez Jeannette-Ordonez. Dalziel-Wilkins-Popow zwycięża w LMPC z Core Autosport, a tytuł w tej kategorii zdobywa Alex Popow.

Extreme Speed ​​​​Motorsports wygrywa GT dzięki Ferrari 458 Italia autorstwa Sharp-van Overbeek-Vilander. IMSA Performance Matmut z łatwością zdobył tytuł GTE Am dzięki Porsche 911 GT3 RSR od Narac-Armindo-Pons. NGT Motorsports zwycięża w GTC z zespołem Farnbacher-Giermaziak-Cisneros.