Podjazd pod górę Chamrousse: zwycięstwo Schatza i Garcèsa

Pod koniec drugiego dnia Course de Côte de Chamrousse Geoffrey Schatz i Ronald Garcès dodali do swoich rekordów dwa nowe sukcesy.

opublikowany 16/08/2021 à 10:49

Pierre’a Barre’a

Ronald Garcès zwycięża po raz czwarty w swojej karierze. ©Nicolas Millet

Kategoria produkcji

Prowadzący dzień wcześniej po trzech wspinaczkach testowych Ronald Garcès szybko umieścił swoje Audi R3 LMS Ultra na szczycie tabeli czasów już od pierwszego podjazdu wyścigu. Nadal dominował w tej kategorii i zwyciężył, co było jego czwartym zwycięstwem z rzędu w tym roku.

Derrière, c’est finalement Christian Schmitter et sa Porsche 997 GT3 R qui finissait deu-xième, alors qu’Anthony Dubois signait un nouveau podium sur son Alpine A110 GT4. Philippe Schmitter, podobnie jak Yannick Poinsignon, musiał wcześniej się poddać.

Kategoria sportowa

Geoffrey Schatz szybko zwyciężył także w kategorii Sport, co było jego piątym zwycięstwem w tylu wyścigach w tym sezonie. W rezultacie Schatz skorzystał z okazji, aby ustanowić nowy rekord toru za kierownicą swojego Nova NP5 E01SC Turbo.

Drugi po pierwszym podjeździe wyścigu Damien Chambérod padł ofiarą poślizgu na drugim podjeździe za kierownicą swojej Normy M20FC E2SC Turbo, co zmusiło go do upadku na ostatnim podjeździe. Co zrobił, że zajął 2. miejsce w zawodach, przed Fabienem Bourgeonem na swoim Revolt 3P0.

Kolejne spotkanie zawodników CFM: 4 i 5 września na Turckheim Hill Climb – 3-Épis.

Po raz kolejny Geoffrey Schatz nachylił się nad debatami w Chamrousse. ©Nicolas Millet