Dakar – Al-Rajhi wraca do gry, Al-Attiyah pozostaje na prowadzeniu

Yazeed Al-Rajhi wygrał ósmy etap Dakaru, zapewniając Toyocie pierwsze zwycięstwo etapowe w tym roku. Nasser Al-Attiyah utrzymuje przewagę nad Ginielem de Villiersem.

opublikowany 11/01/2015 à 19:46

Zaproponował Yazeed Al-Rajhi la première victoire d’étape à Toyota au Dakar 2015 wygrywając ósmy konkurs specjalny dla samochodów pomiędzy Uyuni (Boliwia) a Iquique (Chile). Saudyjczyk ukończył trasę w 3:26, minutę przed Orlando Terranovą (Mini) i dwie minuty przed Nasserem Al-Attiyahem (Mini).

Katarczyk utrzymuje prowadzenie w wyścigu, pokonując Giniela de Villiersa (Toyota) zaledwie 13 sekund po przebicie opony i awaria hamulców u kierowcy Hiluxa. Tym samym Południowoafrykańczyk pozostaje najbliższym rywalem lidera, tracąc niecałe dziewięć minut do lidera.

Stéphane Peterhansel umieszcza swoją Peugeot niecałe cztery minuty do czasu referencyjnego, za Minisami Krzysztofa Hołowczyka i Naniego Romy, a do lidera tracą niecałe dwie godziny. Bernhard Ten Brike (Toyota) pozostaje piąty w tymczasowej klasyfikacji generalnej, mimo że stracił pół godziny po utknięciu w piasku.

Można obejrzeć wideorelację z 8. etapu Dakaru 2015 tutaj.