Peugeot goni Hana podczas Rajdu Jedwabnego Szlaku w Chinach

Stéphane Peterhansel i Cyril Despres gonią Havala Wei Hana na zakończenie pierwszego etapu Rajdu Chińskiego Jedwabnego Szlaku.

opublikowany 30/08/2015 à 20:26

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

Peugeot goni Hana podczas Rajdu Jedwabnego Szlaku w Chinach

Rajd Chińskiego Jedwabnego Szlaku, składający się z 13 etapów, rozpoczął się w niedzielę 30 sierpnia pierwszym etapem łączącym Xi’An i Zhongwei. Wykonanie odcisków ucha jest konieczne, abyśmy mogli stworzyć Twoje monitory Peugeot 2008 DKR 2015 Stéphane Peterhansel i Cyril Despres stoją za Haval Wei Han. Różnice są jednak niewielkie, gdyż lider imprezy ma zaledwie 7 sekund przewagi nad wielokrotnym zwycięzcą Dakaru.

„To był wyjątkowy odcinek na rozgrzewkę po długiej 565-kilometrowej trasie”, skomentował Stéphane Peterhansel, który otworzył drogę przed Christianem Lavieille (Haval), ostatnim zwycięzcą imprezy. „Dobrze jest jeździć w warunkach wyścigowych na udoskonalonym DKR z 2008 roku. Bardzo miło jest widzieć, że prace rozwojowe przyniosły owoce. Samochód jest łatwiejszy i przyjemniejszy. Silnik uruchamia się dobrze. Wyścig jest długi, ruszamy w tempie obserwacyjnym. Napotkaliśmy problem z GPS organizacji. Trochę stresu, ale na tym etapie nie było to nic poważnego. Jutro będziemy mieli 100% piasku. Start z drugiej pozycji to niemal idealny scenariusz.”

Cyril Despres podąża za nim nieco ponad minutę, wyprzedzając Havala o prawie 2 minuty Christiana Lavieille'a. "Dobrze się bawiłem", rozpoznaje kierowcę Peugeota „Na tym dość technicznym etapie w kanionach musieliśmy ominąć dwie pułapki. Przede wszystkim małe okrągłe kamienie na torze, które są dość śliskie i te duże po obu stronach toru. Nie dałoby się z tego wydostać, bo inaczej dostałbyś przebicie. To właśnie przydarzyło się Christianowi Lavieille’owi na 9 kilometrów przed metą. Niepokoił nas jego pył. Z Davidem (Casterą, jego pilotem) był to nasz pierwszy wspólny odcinek specjalny. Miałem ten sam problem z GPS co Stéphane, coś dla dodania atmosfery! »

Tymczasowa klasyfikacja SS1

Han (Haval) 1.23.25
Peterhansel (PEUGEOT 2008 DKR) 1.23.32
Despres/Castera (PEUGEOT 2008 DKR) 1.25.04
Lavieille (Haval) 1.26.58
Liu (Panda) 1.28.21?

0 Zobacz komentarze)