Rallycross: Było blisko

Samuel Peu zdobył tytuł D1, zajmując drugie miejsce w finale za Fabienem Paillerem. David Olivier zdobył tytuł D2A, zajmując tę ​​samą pozycję za Laurentem Chartrainem.

opublikowany 17/10/2011 à 12:48

Finał Rallycross w Dreux obiecał napięcie we wszystkich działach. Tytuł w D1 był niepewny pomiędzy Samuelem Peu (Peugeot 207 WRC) i Gaëtan Sérazin (207 WRC). Ostatecznie tytuł zdobył Samuel Peu, kończąc finał na 2. miejscu za Fabienem Paillerem (207 WRC), ale przed swoim bezpośrednim rywalem w mistrzostwach, któremu zabrakło tylko jednego punktu straty.

Laurent Chartrain (zestaw Citroën Saxo) zapewnił sobie zwycięstwo w finale D1A, wyprzedzając Davida Oliviera, ale to był kierowca Renault Twingo 2, które zdobyło mistrzostwo pięć punktów przed kierowcą Citroëna. Steven Bossard (Citroën C2 S1600) zajął 3. miejsce po zakręcie podczas finału, w którym zajął 5. miejsce.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z finału Rallycrossu w Dreux w kolejnym numerze AUTOhebdo, w sprzedaży od środy.