Rallycross: mistrzowie są znani

Davy Jeanney, Steven Bossard, Marc Morize, David Vincent i Maximilien Eveno zostali mistrzami pięciu dyscyplin Rallycross na zakończenie rundy finałowej w Dreux.

opublikowany 18/10/2010 à 19:09

Artykuł wstępny

Steven Bossard i Marc Morize, mistrzowie odpowiednio dywizji 1A i D3, byli pewni tytułu już przed ostatnią rundą Dreux do tego stopnia, że ​​Steven Bossard pozwolił nawet swoim przeciwnikom walczyć bez niego. Zasada liczenia najgorszego wyniku zakłóciła zakończenie mistrzostw, gdyż najwyższą nagrodę zapewniono także dwóm innym kierowcom, Davy'emu Jeanneyowi w D1 i Maximilienowi Eveno w Logan Cup. Ostatecznie tylko David Vincent zapewnił sobie koronę w ten weekend, w Dreux, w D4.

Ten ostatni miał jednak bardzo zły weekend, zakwalifikował się jedynie do finału B D4, a finał A wygrał Yvonnick Jagu (Audi A3 F2000). Pomimo tego rozczarowania David Vincent (Renault Clio II RS Maxi F 2000) zdobył kilka brakujących punktów, aby zapewnić sobie tytuł i zdobyć trofeum FFSA.tv. Ze swojej strony Maximilien Eveno w Pucharze Logana Rallycross, uhonorował nagrodę, wygrywając ostatni w tym roku finał A, wyprzedzając Xaviera Briffauta.

W D1 Davy Jeanney (Citroën Xsara?WRC?) był pewny tytułu i przybył do Dreux bez presji. 23-letni kierowca zdobył tylko kilka punktów, przegrywając w finale B, a finał A wygrał Jérôme Grosset-Janin (Citroën C4?WRC?), przed Davidem Meslierem (Renault Clio III RS?WRC?). . W D3 do finału A w Dreux dotarł także utytułowany Marc Morize. Jednak pilot miał dobry początek Peugeot 207 szybko zajął się jokerem, po czym kontynuował dalej Toyota Corolla autorstwa Christophe’a Saunois. Ostatecznie zwycięzcą finału był Christophe Wilt jadący Fordem Fiestą MK7.

Steven Bossard, utytułowany dwa spotkania temu, nie startował w Dreux. W D2 ostatni finał w tym roku wygrał David Olivier (Renault Logan), wyprzedzając Adeline Sangnier (Citroën Saxo S1600).