Rallycross – Fabien Pailler zdobywa tytuł w Dreux

Pomimo skomplikowanego weekendu w Dreux Fabien Pailler zdobył tytuł mistrza Francji w rallycrossie w kategorii Supercars. Finał wygrał Jérôme Grosset-Janin.

opublikowany 13/10/2014 à 10:04

Fabien Pailler (Peugeot 208) podąża śladami swojego ojca Jean-Luca zdobywając tytuł mistrza Francji Rallycross w Supercars pomimo trudnego weekendu. Ten, który w rundzie World RX zajął 18. miejsce w Lohéac (Ille-et-Vilaine), zderzył się ze swoim rywalem Jean-Baptiste Dubourgiem (Citroën C4), powodując problemy mechaniczne w obu samochodach i uniemożliwiając obu pretendentom zakwalifikowanie się do finału. Pailler ostatecznie zwyciężył z czterema punktami przewagi nad kierowcą DA Racing. Jérôme Grosset-Janin (Renault Clio 3) wykorzystał okazję, aby zabłysnąć, wygrywając swój półfinał i zapewniając w ten sposób najlepszą pozycję na starcie do finału, który wywalczył na mokrym torze, przed Jean-Baptiste Dubourgiem i Markiem Laboulle (Citroën C4).

Andréa Dubourg (Clio 2) a remporté la finale des S1600 devant Laurent Chartrain (Citroën C2) et Cyril Raymond (Twingo), mais c’est ce dernier qui décroche le titre pour sa première saison dans la catégorie. Christophe Saunois (Toyota Corolla) déjà titré en D3 avant la fin de saison a abandonné, laissant Guy Moreton (Citroën DS3 T3F) s’imposer dans cette dernière manche. Christophe Barbier (Peugeot 206 GT) s’est imposé en D4 mais le titre revient à Emmanuel Anne (Clio RS maxi F2000). Stéphan Devoulon wygrywa Puchar Twingo przed Firminem Cadeddu, który może się pocieszyć, zajmując pierwsze miejsce w klasyfikacji Pucharu, cztery punkty przed Enzo Libnerem, który wygrywa Mistrzostwa Juniorów.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z Rallycrossu w Dreux w numerze 1982 AUTOhebdo, dostępną dziś wieczorem w wersji cyfrowej na wszystkich platformach, a od środy w kioskach.