Timmy Hansen został mistrzem świata w RX

Zajmując czwarte miejsce w finale w Cape Town w Republice Południowej Afryki, który wygrał Niclas Grönholm, Timmy Hansen zdobył tytuł mistrza świata, kończąc z remisem punktowym ze swoim rywalem Andreasem Bakkerudem.

opublikowany 10/11/2019 à 15:12

Pierre Tassel

Mistrzostwa Świata Rallycross Rywalizacja World RX będzie rozgrywana do końca finału w Cape Town w Republice Południowej Afryki.

Si Niclas Grönholm (GRX – Hyundai i20) est sorti vainqueur de la manche de clôture de la saison, c’est Timmy Hansen (Team Hansen MJP – Peugeot 208), który odebrał koronę kierowców Andreasowi Bakkerudowi (Monster Energy RX Cartel – Audi S1), przy czym obaj kierowcy ukończyli wyścig z równą liczbą punktów, a Hansen został uwieńczony liczbą zwycięstw (4 na 1).

W finale Bakkerud najlepiej wystartował w starciu z Timmym Hansenem, zanim obaj kierowcy nawiązali kontakt. Bakkerud uderza w ścianę opon, ale jest w stanie kontynuować podróż, gdy Hansen się obraca. Manewr ten był przez pewien czas przedmiotem dochodzenia komisarzy, zanim ostatecznie nie nałożono żadnej kary.

Wielkim zwycięzcą tej początkowej walki wręcz pozostaje Niclas Grönholm, który wystartuje przed Bakkerudem i będzie kontrolował resztę wyścigu. Podium uzupełnia Timur Timerzyanov (GRX), Timmy Hansen zajął „jedynie” 4. miejsce przed swoim bratem Kevinem i Timo Scheiderem (Munnich Motorsport – Seat Ibiza).

To pierwszy tytuł mistrza świata Timmy’ego Hansena, drugi w mistrzostwach w 2015 roku i trzeci w Euro RX w 2013 roku.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z finału World RX w Cape Town w Republice Południowej Afryki w numerze 2242 AUTOtygodniowo, dostępny od jutra wieczorem w wersji cyfrowej i od tej środy w kioskach.