World RX – Ekström przed Loebem

Pod koniec pierwszych dwóch sesji kwalifikacyjnych Mattias Ekström wyprzedził w Belgii Sébastiena Loeba.

opublikowany 14/05/2016 à 20:45

Zwycięzca Niemiec na torze Hockenheim Mattias Ekström szybko odnalazł rytm w Mettet w Belgii na rozpoczęcie trzeciej rundy Mistrzostw Świata Rallycross. Szwed umieścił swoje EKS RX Audi S1 ​​na szczycie tymczasowej klasyfikacji dzięki drugiemu miejscu w Q1, a przede wszystkim zwycięstwu w Q2 przed Timurem Timerzyanovem (Ford Fiesta).

Za kierowcą Audi, Sébastienem Loeb awansował na drugie miejsce z Peugeot 208 RX od Team Peugeot-Hansen. Francuz odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w kwalifikacjach w Q1, a następnie zajął siódme miejsce w Q2.

Pierwszą piątkę dnia zamyka Timerzyanov, który wyprzedza Johana Kristofferssona (VW Polo RX) i aktualnego dwukrotnego mistrza świata Pettera Solberga (Citroën DS5). Mniejszy sukces Forda Focusa RX Andreasa Bakkeruda i Kena Blocka, którzy napotkali problemy w Q3 i znajdują się na dole rankingów. Franciszek Duval (Ford Fiesta) zajął dziewiątą pozycję, a Davy Jeanney (Peugeot Hansen Academy) na koniec pierwszego dnia uplasował się na 12. pozycji.

W Euro RX Jérôme Grosset-Janin, zwycięzca tutaj w 2015 roku, w tę sobotę wygrał obie rundy programu za kierownicą swojego Team Albatec Racing Peugeot 208 RX.