WorldRX – zwycięzca Pettera Solberga w Trois-Rivières

Norweg Petter Solberg zwyciężył nocą podczas rundy kanadyjskiej w Trois-Rivières. Zostaje pierwszym kierowcą, który wygrał w tym roku dwie rundy i umacnia swoją przewagę w mistrzostwach.

opublikowany 09/08/2014 à 08:09

Pierre Tassel

Hollywood Petterowi Solbergowi udało się całkowicie nawrócić. Po opuszczeniu WRC, gdzie zdobył tytuł w 2003 roku wraz z Subaru, tutaj obecnie dominuje w peletonie w zupełnie nowych Mistrzostwach Świata. Rallycross. Zeszłej nocy w Kanadzie Solberg i jego Citroën DS3 Supercar zwyciężyli w finale z Volkswagenem Polo Szweda Antona Marklunda (Marklund Motorsport) i Peugeot 208 od Rosjanina Timura Timerzyanova (Team Hansen). Dla dwóch ostatnich miast jest to pierwsze podium, gdyż Timerzyanov przeszedł długą drogę w tej imprezie po tym, jak ukończył rundę w barierkach. „Zawsze moim marzeniem było zostać pierwszą osobą, która wygra dwa mistrzostwa świata, a teraz to marzenie jest coraz bliżej, ale przed nami jeszcze pięć wyścigów. » ogłosił zwycięzcę dnia po przybyciu na miejsce.

Z kolei Łotysz Reinis Nitiss (Ford – Olsbergs MSE) miał trudny dzień w Kanadzie z dwoma przebiciami. Mimo wszystko dzięki wycofaniu się Joni Wiman dotarł do półfinału, potem do finału, ale ostatecznie nie udało mu się zająć czwartej pozycji. Inne niepowodzenia lokalnego bohatera Jacques’a Villeneuve’a. Po dobrym starcie kierowca Albatec Racing Peugeot 208 jego nadzieje poszły z dymem po problemie ze zbiornikiem paliwa w jego 208. Drugi kanadyjski kierowca Patrick Carpentier (Volkswagen Polo – Marklund) okazał się raczej żywy, w ten weekend przechodząc od mikrofonu komentującego Rallycross za kierownicę, zajmując szóste miejsce w finale.

Mniejszy sukces miał jednak Francuz Davy Jeanney (Citroën DS3 – Monster Energy), który o włos nie dostał się do finału. Zwróć uwagę na trzecie miejsce w RXLites Juliena Fébreau, wystawionego przez Team Olsbergs MSE. Solberg ma teraz 20-punktową przewagę w mistrzostwach nad Toomasem Heikkinenem (Marklund) przed kolejną rundą sezonu w Lohéac (6-7 września).

Relację z kanadyjskiej rundy WorldRX znajdziesz w numerze 1973 AUTOhebdo, dostępnym od poniedziałku wieczorem w wersji cyfrowej i od przyszłej środy w kioskach.