Al-Attiyah-Baumel to pierwsi mistrzowie świata W2RC

W Rajdzie Andaluzji wygranym przez Loeba-Lurquina Al-Attiyah-Baumel zajął drugie miejsce i zdobył koronę pierwszego sezonu W2RC.

opublikowany 23/10/2022 à 15:04

Medhiego Casauranga

Al-Attiyah i Baumel są królami W2RC! © DPPI / J. Delfosse

Ostatni krok Rajd samochodowy Andalusia 2022 rozegrane w tę niedzielę, 23 października, było zacięte między dwoma czołowymi przedstawicielami Rajdowych Mistrzostw Świata (W2RC). Ale pomiędzy Sébastienem Loeb (Bahrain Raid Xtreme) et Nasser Al-Attiyah (Toyota), c’est bien le Qatari qui a eu le dernier mot… même si la victoire sur cette finale de la saison est revenue au Français.

Dziewięciokrotny rajdowy mistrz świata zachował niewielką przewagę sześciu sekund nad Nasserem Al-Attiyahem. Ten ostatni, powiązany z francuskim pilotem Mathieu Baumelem, w żadnym wypadku nie musiał finiszować na czele klanu BRX, aby zapewnić sobie koronę świata, po raz pierwszy wystawiony do gry przez FIA i Amaury Sport Organizacja (ASO). Dzięki drugiemu miejscu w Andaluzji zwycięzcy Dakaru 2022 stają się pierwszymi mistrzami świata w rajdach samochodowych.

Dla Sébastiena Loeba i Fabiana Lurquina pocieszeniem było zwycięstwo w rajdzie, co nigdy wcześniej im się nie przydarzyło. Skończyli wicemistrzów świata W2RC.