Rajd Jedwabnego Szlaku 2022 zmierza do Moskwy

Zawodnicy odkryją wyjątkową trasę o długości 4 km, obejmującą 380 km odcinków czasowych pomiędzy Republiką Czeczenii a stolicą Rosji.

opublikowany 10/11/2021 à 18:06

Medhiego Casauranga

0 Zobacz komentarze)

Rajd Jedwabnego Szlaku 2022 zmierza do Moskwy

Rajd Jedwabnego Szlaku zakończył się już w 2018 roku w Moskwie. © DPPI / E. Vargiolu

Rajd Jedwabnego Szlaku 2022 ponownie skupi się na Ojczyźnie. Z pewnością miało to miejsce już w 2021 r., w związku z ponownym pojawieniem się wirusa w Mongolii. Tym razem jednak organizatorzy postanowili przejąć inicjatywę i odłożyć swoje plany dotyczące innego miejsca na później, do czasu ustabilizowania się kontekstu geopolitycznego po dwóch trudnych latach (odwołanie w 2020 r., awaryjna modyfikacja trasy w 2021 r.).

Zatem od 6-16 lipca 2022 r., rallye-raid odbędzie się wyłącznie w Rosji. Nie będzie to jednak edycja przeceniona, wręcz przeciwnie. Zawodnicy odkryją nigdy wcześniej nie używany w imprezie teren, Czeczenię, położoną na Północnym Kaukazie.

Dyrektor Wyścigu, Luc Alphand, mówi nieco więcej o wyborze tego regionu początkowego. „Jedną ze cech charakterystycznych rajdów terenowych, oprócz aspektu sportowego, jest możliwość odkrywania nowych krajobrazów. Będziemy w Czeczenii, we wspaniałych górach. W tej części kraju nigdy wcześniej nie odbywały się żadne wiece. Dla nas, ale także dla zawodników, bardzo ważne jest, aby tu być i mieć możliwość poznania nowych, niespotykanych dotąd tras o niespotykanej dotąd skali i różnorodności.

Władze lokalne i ludność przyjęły nas bardzo ciepło, wykazując się otwartością i szczerym zainteresowaniem rozwojem turystyki i sportów motorowych w regionie. Chciałbym szczególnie podkreślić wysoki poziom bezpieczeństwa tego regionu. Obecnie ta część Rosji jest bardzo spokojna i stabilna, miejscowa ludność chciałaby pokazać całemu światu, że wizyta będzie możliwie bezpieczna i komfortowa. »

Wygrali Guerlain Chicherit i Alexandre Winocq zeszłego lata, Rajd Jedwabnego Szlaku zakończy się w stolicy Rosji, Moskwie. Megamiasto i SWR utrzymują długoterminową relację, zapoczątkowaną w 2010 r. statusem miasta wylotu (czterokrotnie powtórzoną) i wzmocnioną w 2018 r. ostatecznym przyjazdem.

Choć szczegółowa mapa trasy nie zostanie opublikowana przez kilka miesięcy, można zauważyć obecność czterech pętli (dwie wokół Astrachania, jedna w Groznym i jedna w Eliście). Wielki szef SWR, Władimir Chagin, woli ostrzegać poszukiwaczy przygód (samochody, SSV, motocykle, ciężarówki, quady): to nie będzie przejażdżka!

„Co sprawia, że ​​Rajd Jedwabnej Drogi jest wyjątkowy?” Fakt, że co roku uczestnicy imprezy odkrywają zupełnie nową trasę, która nigdy się nie powtarza. Rocznik 2022 nie będzie wyjątkiem – jego dystans zapewni każdemu kierowcy wiele nowych wrażeń. Od razu ostrzegam: będzie ciekawie, ale niezwykle ciężko.

Nasz kraj jest dumny ze swojej wielowiekowej historii. Przypadkowo, w przyszłym roku przypada 350. rocznica od narodzin osoby, która otworzyła „okno na Europę” dla Rosji, a mianowicie Piotr I Wielki. A nasze wydarzenie w przyszłym roku będzie przebiegać przez wiele miast związanych z tym rosyjskim cesarzem. »

Od 15 lutego 2022 r. kobiety będą mogły rejestrować się bez wnoszenia opłaty rejestracyjnej, podobnie jak załogi poniżej 30. roku życia.

Medhiego Casauranga

Pasjonat historii sportów motorowych we wszystkich dyscyplinach, nauczyłem się czytać dzięki AUTOhebdo. Przynajmniej tak mówią wszyscy moi rodzice, kiedy widzą moje imię w środku!

0 Zobacz komentarze)