Samuel Peu przejmuje kontrolę nad Châteauroux Rallycross

Odwołane w zeszłym roku z powodu kryzysu zdrowotnego Mistrzostwa Francji w rallycrossie wreszcie powracają do rywalizacji wraz z rundą inauguracyjną rozegraną w ten weekend na torze Tourneix w Châteauroux (Indre).

opublikowany 05/06/2021 à 20:15

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Samuel Peu przejmuje kontrolę nad Châteauroux Rallycross

Panujący mistrz Francji w supersamochodach, Samuel Peu (Peugeot 208 Supercar) wygrał dwie pierwsze rundy kwalifikacyjne i logicznie rzecz biorąc zajmuje prowadzenie w tymczasowej klasyfikacji.

„Zagrałem dwie dobre rundy, cieszy się Samuel Peu. Wykorzystałem swoje pole position w Q2, aby objąć prowadzenie po pierwszym zakręcie. Mój zespół dużo pracował nad 208. Tor zyskuje coraz większą przyczepność, a czasy spadają! Sprawy w czołowej piątce układają się bardzo dobrze, nie możemy jutro odpoczywać. »

Romuald Delaunay, który w tym sezonie wziął udział w pełnym programie w DS 3 Supercar firmy DA Racing, potwierdził swój status outsidera, zajmując drugie miejsce w tymczasowym rankingu. David Meslier (DS 3 Supercar) pierwszego dnia zdobywa tymczasowe podium.

Za kierownicą Skody Fabii Super1600 Anthony Paillardon (Peugeot 208) potwierdził swoje ambicje zwycięstwa, dominując w dwóch rundach kwalifikacyjnych. Czwarty w Q1, a następnie drugi w Q2, David Moulin (Dacia Sandero Super1600) polegał na konsekwencji, aby zająć tymczasowe drugie miejsce. Wicemistrz Francji 2019 wyprzedził na mecie Nicolasa Eouzana Renault Twingo2Super1600.

Już obecny w rallye a na torze zadebiutowało Clio RSR Rally5 w wersji RX Rallycrossw ramach Mistrzostw Francji Juniorów. Wracając do dyscypliny, David Bouet wspiął się na szczyt tymczasowego rankingu, wyprzedzając Arthura Le Boudouila i Kévina Portala.

Faworyt zwycięstwa w 3. lidze Coupe de France, Benoît Morel (Ford Fiesta T3F) zdobył maksymalną liczbę punktów, zanim pod koniec drugiej rundy wrócił do boksów za lawetą. Nowicjusz w tej dyscyplinie Anthony Pelfrene (Renault Clio T2F) dokonał niezwykłego wpisu, wspinając się pierwszego dnia na drugie miejsce, przed Nicolasem Beauclé (Mercedes Klasa A T3F).

Anthony Mauduit (Renault Clio) zdominował pierwsze mecze 4. ligi Coupe de France. W ślad za Mauduitem poszli Jean-François Blaise (Renault Clio 4) i Sébastien Le Ferrand (Peugeot 208).

Wznowienie zawodów w Châteauroux oznacza także powrót Pucharu Francji w Rallycrossie Kobiet w Renault Twingo R1. Dzięki zwycięstwu w Q2 Camille Barbe objęła tymczasowe prowadzenie przed Marine Danveau i Alizée Pottier.

0 Zobacz komentarze)