Rajd Jedwabnego Szlaku – Desprès coraz bliżej zwycięstwa

Cyril Desprès ma jeszcze ponad pół godziny do ostatniego etapu. Stéphane Peterhansel zwyciężył w 13. edycji tej imprezy.

opublikowany 22/07/2016 à 09:59

Cyril Desprès (Peugeot) jest coraz bliżej zwycięstwa na Rajdzie Jedwabnej Drogi. Kierowca DKR2008 16 ma ponad 31 minut przewagi nad swoim bezpośrednim przeciwnikiem Yazeedem Al Rajhi (Mini) na koniec przedostatniego etapu, który wygrał jego kolega z drużyny Stéphane Peterhansel.

Wielokrotny zwycięzca zawodów pokonał trasę o długości 724,89 km w czasie 4:50:05, mając 3:27 przewagi nad Władimirem Wasiljewem (Mini), a lider Cyril Desprès po raz trzeci uzyskał czas 5:40, wyprzedzając Saudyjczyka o prawie minutę. Sebastiana Loeb (Peugeot) znalazł się w pierwszej piątce z czasem 7:40.

Cyril Desprès wciąż wyprzedza grupę kierowców Mini, w skład której wchodzą Yazeed Al Rajhi, Vladimir Vasilyev, Harry Hunt i Aidyn Rakhimbayev. Han Wei (SMG ORC) jest szósty, przed Bauyrzhanem Issabayevem. Sébastien Loeb po czterogodzinnej karze otrzymanej dzień wcześniej zajmuje dopiero ósme miejsce.

„Zaczęliśmy z 15. pozycji, więc zaczęliśmy za ciężarówkami. Tor był zepsuty, na wydmach nie było postępu. Mieszając piasek, siedzieliśmy przez pięć minut. Biorąc pod uwagę tę sytuację, nie mogliśmy trafić lepiej” – skomentował dziewięciokrotny mistrz WRC.