Azjatycka seria Le Mans – zwycięzcy Race Performance i DC Racing na torze Fuji

Pierwsza runda azjatyckiej serii Le Mans 2015–2016, 2-godzinny wyścig Fuji, była świadkiem triumfu Race Performance, DC Racing i Clearwater Racing odpowiednio w LM P2, LM P3 i GT.

opublikowany 10/10/2015 à 15:48

Villemanta

0 Zobacz komentarze)

Azjatycka seria Le Mans – zwycięzcy Race Performance i DC Racing na torze Fuji

W przypadku Eurasia Motorsport Oreca 03 wystąpił problem z akumulatorem, firma Race Performance bez problemu wygrała 2-godzinny wyścig w Fuji, otwierającą rundę azjatyckiego wyścigu Le Mans Seria 2015-2016. Za kierownicą Oreca 03 R-Judd nr 8 Japończyk Shinji Nakano i Szwajcar Nicolas Leutwiler przejechali nie mniej niż 70 okrążeń. Pierwszy z wymienionych ustanowił także najlepsze okrążenie w wyścigu z czasem 1:35”694.

Na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej, jedną pętlę dalej, znajdujemy McLaren 650S GT3 z Clearwater Racing powierzono Robowi Bellowi, Keicie Sawie i Makowi Weng Sungowi, którzy również zwyciężyli w kategorii GT.

Trzej mężczyźni pokonali nr 3 Davida Cheng Racing Ligiera JS P1-Nissan. Najnowsze dzieło Onroak Automotive nie mogło zatem ominąć swojego konkurencyjnego debiutu, dobrze prowadzonego przez w 100% chiński duet łączący Ho-Pin Tung do Davida Chenga. Dwa samochody ADESS 03-Nissan z Team AAI miały jednak większe trudności – model z numerem 88 pokonał 48 okrążeń w porównaniu z sześcioma w przypadku modelu z numerem 89.

Druga z czterech rund programu zaplanowano na 8 listopada na torze Sepang w Malezji.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz