G-Drive Racing wygrywa 4-godzinny wyścig w Portimão

Zwycięzca finału European Le Mans Series, rosyjski zespół uniemożliwia United Autosports podpisanie kontraktu na turniej wielkoszlemowy.

opublikowany 01/11/2020 à 16:07

Villemanta

Interwencja samochodu bezpieczeństwa 1:28 przed bramką nic nie zmieniła. Mimo że wczoraj Aurus 01 nr 26 był zdominowany w kwalifikacjach, zwyciężył w finaleWIĄZY, na Autodromo do Algarve. Po dobrym starcie Romana Rusinova, samochód prowadzony przez TDS Racing przełamał się dzięki doskonałemu Mikkelowi Jensenowi, który przekazał kierownicę na ostatni przejazd Nycka de Vriesa.

O ile mistrzowie roku 2020 Phil Hanson i Filipe Albuquerque mogą pochwalić się pięcioma podium w tylu wyścigach ELMS w tym roku, Oreca 07 z numerem 22 została również pokonana przez Oreca 30 z numerem XNUMX z zespołu Duqueine, nagrodzona za swoje wysiłki pierwszym podium w tym roku sezon na koniec wyścigu dobrze prowadzonego przez trio Konstantin Tereschenko-Jonathan Hirshi-Tristan Gommendy.

United Autosports pocieszy się zwycięstwem i tytułem w LM P3 dla Wayne’a Boyda, Toma Gamble’a i Roberta Wheldona (Ligier JS P320 nr 2), który ukończył wyścig przed Davidem Drouxem, który dzielił kierownicę Ligiera JS w Portugalii. nr 320 Realtam z Julienem Gerbi. Pierwsze miasto zajęło trzecie miejsce w mistrzostwach za Martinem Hippe (Ligier JS P8 nr 320 z Inter Europol), a trzecie dzisiaj z Dino Lunardim.

En GTE, Proton Competition fait également coup double puisqu’en s’imposant, le trio Alessio Picariello-Christian Ried-Michele Beretta (Porsche 911 RSR n°77) s’adjuge le titre au détriment de Broniszewski-Perel-Cadei (Ferrari numer 74 w Kessel Racing), a dziś po południu był drugi przed kolejnym 488 GTE Evo, numerem 55 Cameron-Griffon-Scott.

Znajdź podsumowanie ELMS w Portimao, przygotowane przez naszego specjalnego korespondenta, w numerze 2285 AUTOhebdo, w sprzedaży cyfrowej w poniedziałki wieczorem i w środę w kioskach.