GCK prezentuje swojego GT z silnikiem spalinowym wodorowym (wideo)

Z myślą o przyszłej współpracy GCK i jej spółka zależna Solution F prezentują podczas 24-godzinnego wyścigu Le Mans swojego pierwszego GT wyposażonego w silnik spalinowy wodorowy.

opublikowany 07/06/2023 à 10:57

Artykuł wstępny

0 Zobacz komentarze)

GCK prezentuje swojego GT z silnikiem spalinowym wodorowym (wideo)

Czy ogniwo paliwowe przegrało wyścig?Wytrzymałość ? W ostatnich miesiącach projekty samochodów wyścigowych faworyzujące silnik spalinowy wodorowy przyspieszyły, aż do momentu ich przejęcia. Intensywny lobbing, który opiera się na solidnych argumentach: technologia natychmiast dostępna, niezawodna, po kontrolowanych kosztach... i której dźwięk jest podobny do obecnego silnika cieplnego. I ten ostatni punkt ma ogromne znaczenie!

Tym samym firma GCK (Green Corp Konnection) zaprezentowała w wiosce toru Le Mans swojego Foenixa H2, którego projekt w dużej mierze powierzono niedawno nabytej spółce zależnej Solution F. Podwozie Foenixa pojawiło się w 2017 roku i tutaj otrzymuje nowy silnik , a mianowicie 8-litrowy silnik V6.2 doładowany kompresorem, rozwijający moc 612 KM przy 6500 obr./min i moment obrotowy 700 Nm przy 4500 obr./min.

Blok ten, zapożyczony z Chevroleta Corvette, wyposażony jest w nowy system bezpośredniego wtrysku wodoru, który jest magazynowany pod ciśnieniem 700 barów w zbiorniku o pojemności 8 kg. Przypominamy, że diwodór (H2) ma bardzo dużą gęstość energii, 1 kg tego gazu odpowiada około 3 kg benzyny.

Jeśli ogniwo paliwowe oferuje prawdziwy przełom technologiczny, ponieważ wytwarza energię elektryczną na pokładzie, aby następnie napędzać silniki elektryczne z niezrównaną wydajnością, rozwiązanie z silnikiem spalinowym wodorowym niestety nie zapewnia tak dobrej efektywności energetycznej... ale mimo wszystko jego wydajność i dźwięk są więcej „kompatybilne” z praktyką sportów motorowych.

Wreszcie rosnące zainteresowanie Francji, Europy i producentów tą technologią opiera się na prostej zasadzie: niezależności energetycznej. Wodór wytwarzany jest za pomocą wody i prądu. Koniec z węglowodorami i innymi pierwiastkami ziem rzadkich do produkcji akumulatorów. Chroniona byłaby również struktura przemysłowa (produkcja silników, skrzyń biegów, skrzyń biegów itp.), a stawką byłyby tysiące miejsc pracy...

CZYTAJ TAKŻE: Nowa kolorystyka MissionH24

0 Zobacz komentarze)