ALMS – bezkompromisowe mleko mięśniowe w Lime Rock Park

Zespół Muscle Milk Pickett Racing zdominował wyścig w Lime Rock Park i odniósł trzecie zwycięstwo z rzędu w sezonie. HPD Klausa Grafa i Lucasa Luhra ukończyło wyścig o sześć okrążeń przed bezpośrednimi przeciwnikami.

opublikowany 07/07/2013 à 10:04

Muscle Milk Pickett Racing kontynuuje swój sukces odnosząc kolejne zwycięstwo odniesione z HPD Klausa Grafa i Lucasa Luhra, którzy startowali z pole position w Lime Rock Park. Jeśli Lola B12/60 Chrisa Dysona i Guya Smitha uzyskała przewagę podczas pierwszych okrążeń, Dyson Racing (które w ten weekend obchodziło 30-lecie istnienia) straciło kontakt z numerem 6 podczas zmiany kierowcy. Drugie miejsce na podium zajął zawodnik nr 16, tracąc do zwycięzców sześć okrążeń. Jeśli chodzi o DeltaWing Meyricka-Legge’a, numer 0 wycofał się po przejechaniu około stu okrążeń.

Zespół Level 5 Motorsports nieoczekiwanie odnosi zwycięstwo w LMP2 na HPD ARX-03b prowadzonym przez Ryana Briscoe i Scotta Tuckera, kierowcę IndyCar zdecydował się poświęcić swoje kwalifikacje w Pocono na rzecz wyścigu ALMS. Mimo to zespół HPD Extreme Speed ​​Motorsports firmy Sharp-Cosmo zdołał wywrzeć presję, kończąc wyścig niecałą minutę za numerem 551.

Bruno Junqueira i Duncan Ende odnieśli zwycięstwo LMPC w RSR Racing FLM, zatrzymując numer 05 Jonathana Bennetta i Colina Brauna, a zespół Core zajął na mecie tuż za numerem 9.

Pierwsze miejsce również pozostawało nierozstrzygnięte od startu do mety w GT. Zespół BMW RLL w końcu odniósł zwycięstwo, pokonując Z4 GTE Dirka Mullera i Johna Edwardsa, kończąc wyścig na mniej niż sekundę przed Corvette C6 ZR1 zespołu Magnussen-Garcia. Tam Porsche 911 GT3 RSR Core Patricka Longa i Toma Kimber-Smitha stanęło na podium niecałe pół minuty za nimi. Spencer Pumpelly i Nelson Canache Jr zdominowali GTC, wygrywając na Porsche Flying Lizard Motorsports.