Cameron i Taylor w pierwszym rzędzie w Petit Le Mans

Obaj kierowcy umieścili Acurę w pierwszym rzędzie Petit Le Mans.

opublikowany 17/10/2020 à 11:40

Gonzalo Forbes

Na Road Atlanta zespół Acura Team Penske okazał się najszybszym zespołem, przynajmniej w kwalifikacjach. Rzeczywiście, Dane Cameron za kierownicą Acury ARX-05 DPi nr 6 ustanowił najlepszy czas sesji z czasem 1:08.

Na mecie pokonał numer 7 swojego kolegi z drużyny Ricky’ego Taylora zaledwie o 94 tysięczne. W ten sposób obaj mężczyźni zapewnili drużynie Acura Team Penske pierwsze miejsce w kategorii Dpi w kategorii Small Le Mans. Cadillac DPi-VR nr 31 należący do trio Derani/Albuquerque/Nasr (Whelen Engineering Racing) zajął trzecie miejsce na starcie.

W kategorii LMP2 pole position przypadło modelowi #07 PR52 ORECA 1 firmy Mathiasen Motorsports. Patrick Kelly ukończył okrążenie z czasem 11'11"590.

W GTLM Corvette nr 3 załogi Garcia-Taylor-Catsburg (Corvette Racing) wystartuje na prowadzeniu po pokonaniu BMW M8 GTE nr 25 (BMW Team RLL) o prawie trzy dziesiąte (1'15"434) .

W GTD trio Farnbacher-McCurry-Michimi z Meyer Shank Racing wystartuje z pierwszej pozycji na starcie. Acura NSX GT3 nr 86 uzyskała czas 1:19 na torze Road Atlanta.

Pełne rankingi kwalifikacyjne.

Dołącz do nas o 18:40 (czasu francuskiego) na AUTOhebdo, aby śledzić wyścig na żywo na wideo.

Odpowiedzialny za formuły promocji (F2, F3, FRECA, F4...). Niesiony dzięki łasce Franco Colapinto.