USC – Bourdais i Action Express Racing wygrywają w Sebring

Action Express Racing z rozmachem zwyciężyło w Sebring dzięki Corvette DP z Bourdais-Fittipaldi-Barbosa. Corvette zwyciężyła w GTLM.

opublikowany 22/03/2015 à 08:54

Action Express Racing w wielkim stylu wygrał 12-godzinny wyścig w Sebring na Florydzie. Corvette DP nr 5 Sébastiena Bourdais, Christiana Fittipaldiego i Joao Barbosy wziął flagę w szachownicę o jedno okrążenie przed numerem 10 Wyścigi Wayne'a Taylora prowadzony przez braci Taylora i Maxa Angelellich. Nr 90 z Odwiedźflorida.com Wyścigi podium stanął zawodnik Westbrook-Valiante-Rockenfeller.

Od tego czasu LMP2 ucierpiały w Sebring Ligier JS P2 firmy Krohn Racing wystartował z pole position, a jechał Pla-Krohn-Jonsson, który jest najlepiej sklasyfikowany i zajmuje dopiero 8. miejsce. Amerykański zespół szczególnie stracił czas podczas postoju.

Po sukcesie w 24-godzinnym wyścigu Daytona w styczniu ubiegłego roku, Corvette C7R nr 3 po raz kolejny wygrał w GTLM z Janem Magnussen, Antonio Garcia i Ryan Briscoe. Skorzystał z tego amerykański producent malheurs de Porsche, numer 911 Tandy-Pilet-Lietz-Bamber napotkał problemy ze skrzynią biegów pod koniec wyścigu, co spowodowało jego spadek na 5. miejsce. La Ferrari du Konkurencja Risi przez Kaffera-Fisichella-Bertoliniego i 911 RSR od Team Falken Tire firmy Sellers-Henzler-Long stanęło na podium w swojej kategorii.

Zespół PR1/Mathiasen Motorsports ponownie zwyciężył na PC po zwycięstwie w Daytona z Mikiem Guaschem, Andrew Palmerem i Tomem Kimber-Smithem. Zwycięstwo GTD przypadło zespołowi Seattle/Alex Job Racing Porsche 911 GT America w składzie Cooper MacNeil, Leh Keen i Andrew Davis.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z 12 godzin Sebringa w numerze 2004 AUTOhebdo, dostępną od jutra w wersji cyfrowej na wszystkich platformach, a od środy w kioskach.