USC – Lamborghini Huracán GT3 pojawi się w 2016 roku

Podczas gdy w kategorii GTD przyszłych Mistrzostw Samochodów Sportowych WeatherTech będą gościć samochody spełniające przepisy GT3 2016, Lamborghini Huracán będzie obecny w Daytona w styczniu przyszłego roku.

opublikowany 22/09/2015 à 11:31

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

USC – Lamborghini Huracán GT3 pojawi się w 2016 roku

Aktualna kategoria GTD Mistrzostwa Zjednoczonych Samochodów Sportowych (co będzie znane w przyszłym roku jako Mistrzostwa Samochodów Sportowych WeatherTech) powitamy od pierwszego spotkania w sezonie 2016 do 24 godziny Daytony (Floryda) w dniach 30 i 31 stycznia Lamborghini Huracan GT3, który w tym roku zadebiutował w zawodach w Blancpain Wytrzymałość Seria, z zwycięstwo w wyścigu na Monzy.

O'Gara Motorsport i Change Racing, działające już w Super Trofeo North America, wezmą udział w WeatherTech Sportscar Championshi z Daytona, natomiast Konrad Motorsport wystawi samochód na tor na Florydzie. Zobowiązania te będą wspierane przez Lamborghini, które nie jest obecnie bezpośrednio zaangażowane.

„Jesteśmy skupieni i zaangażowani wyłącznie w programy dla klientów, przyznaje Giorgio Sanna, menadżer ds. sportów motorowych marki Santa'Agata Bolognese. Dla nas GT3 jest szczytem naszej strategii. Jesteśmy podekscytowani możliwością wykonania kolejnego kroku w Ameryce Północnej, ponieważ nasz program sportów motorowych rywalizuje po raz pierwszy w historii Lamborghini w 24-godzinnym wyścigu Daytona i całosezonowych wyścigach GTD. »

Nie ogłoszono jeszcze żadnego kierowcy. Konrad Motorsport, regularnie występujący na imprezie na Florydzie (szesnaście startów), również rozważa możliwość wystawienia drugiego samochodu w Daytona.

0 Zobacz komentarze)