USC – Oak Racing, pierwszy w Kanadzie!

Zespół Oak Racing wygrał Mosport w Kanadzie z duetem Olivier Pla i Gustavo Yacaman. To pierwszy sukces zespołu w USC.

opublikowany 13/07/2014 à 23:12

Pierre Tassel

Oak Racing spędziło niemal idealny weekend na torze Mosport w Kanadzie. Dominatorzy na treningach i kwalifikacjach, Olivier Pla i Gustavo Yacaman w tę niedzielę prowadzili niemal od startu do mety, po oddaniu dowodzenia na kilka okrążeń po zielonej fladze na rzecz Extreme Speed ​​Motorsports. Po dwóch godzinach i czterdziestu pięciu minutach zawodów Francuz wyprzedził DP Corvette z Spirit of Daytona Richarda Westbrooka i Michaela Valiente oraz Wayne Taylor Racing braci Ricky'ego i Jordana Taylorów. Siostrzany samochód Action Express Racing Christiana Fittipaldiego i Joao Barbosy, spowolniony na starcie wyścigu przez przebicie, zajął 4. miejsce. HPD ARX-03b nr 1 w ekstremalnych sportach motorowych Ryana Dalziela i Scotta Sharpa wycofał się z powodu problemu z układem wydechowym. Jeden z pozostałych faworytów, Riley-Ford DP z Team Ganassi, stracił wszelkie szanse na zwycięstwo jeszcze przed rozpoczęciem wyścigu, gdy Memo Rojas wypadł z wyścigu podczas okrążenia zapoznawczego. Choć istniała obawa, że ​​samochód ulegnie awarii, samochód został naprawiony i wrócił na tor ponad godzinę po rozpoczęciu działań wojennych.

W kategorii GTLM ostatecznie zwyciężyła Corvette C7.R Antonio Garcii i Jan Magnussen który zwyciężył przed SRT Motorsports Viper Jonathana Bomarito i Kuno Wittmera, którzy mimo to zdobyli pole position. Drugi oficjalny Viper zajął w tej kategorii III miejsce z duetem Marc Gossens – Dominik Farnbacher.

Trzymający w napięciu finał w GTD. Kevin Estre, zgodny z Porsche 911 GT America z Park Place Motorsports było na dobrej drodze do zwycięstwa, ale na ostatnich kilkuset metrach utrudniane przez ruch na torze musiało ustąpić atakowi Vipera z Riley Motorsports prowadzonego przez Jeroena Bleekemolena, powiązanego z Benem Keatingiem. Dane Cameron i Markus Palttala (Turner Motorsport) plasują swoje BMW Z4 na 3. miejscu.

Relację z rundy Mosport w USC znajdziesz w numerze AUTOhebdo z 1969 r., dostępnym jutro wieczorem w wersji cyfrowej, a od środy w kioskach.