WTSC – Ganassi debiutuje swoim Fordem GT na torze Daytona

Dwa Fordy GT brały udział ostatnio w akcji w Daytona na Florydzie, w tym Chip Ganassi Racing z Felixem Sabatesem.

opublikowany 08/10/2015 à 10:35

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

WTSC – Ganassi debiutuje swoim Fordem GT na torze Daytona

Powrót Forda na scenęWytrzymałość w 2016 r. będzie realizowane na dwóch frontach. Po drugiej stronie Atlantyku udział Forda GT w Mistrzostwach Samochodów Sportowych WeatherTech odbędzie się pod hasłem: Chip Ganassi Racing z Felixem Sabatesem, natomiast WEC, Multimatic Motorsports będzie współpracować z zespołem Ganassi w zakresie obsługi.

CGR rozpoczął wczoraj testy na torze Daytona na Florydzie, w tym samym czasie, gdy Multimatic kontynuował prace rozpoczęte kilka miesięcy temu. W związku z tym na torze znajdowały się dwa samochody, pierwszy.

„To imponujące partnerstwo pomiędzy Fordem, Multimatic i Ganassi, wyjaśnia Mike Hull, dyrektor zarządzający zespołu Ganassi. Testy wypadły tak, jak się spodziewaliśmy. Mamy już bazę danych firmy Multimatic, która pomaga w podstawowych ustawieniach.

Zawsze jesteś zbyt ostrożny pierwszego dnia testów, starasz się omówić wszystkie podstawy, zanim wyruszysz na tor. Budujemy bank informacji na temat wszystkich dobrych i złych decyzji, które podejmujemy. Za każdym razem, gdy wracamy, jesteśmy trochę lepsi. »

Scott Prütt
, wpisany w tym roku do Riley-Ford nr 01 w Ganassi w USC, znajdował się przede wszystkim za sterami GTE.

>>>>> Film Ford GT w Daytona <<<<


0 Zobacz komentarze)