Droga do Le Mans – Mühlner Motorsport triumfuje w drugim wyścigu

Nissan nr 21 z zespołu Mühlner Motorsport zwyciężył w drugim wyścigu weekendu w Road to Le Mans. W GT3 o zwycięstwie zadecydowała ostatnia pętla.

opublikowany 21/08/2021 à 13:42

Quentina DUBOISA

Ostatni wyścig wsparcia przed wielkim startem 24 godziny Le Mans, mistrzostwa Road to Le Mans miały nas nabrać wody przed wielkim widowiskiem z podwójnym zegarem. Startujący z pole position Nissan nr 21 z zespołu Mühlner Motorsport wygrał drugi wyścig weekendu. Z wygodną przewagą 11 sekund na fladze w szachownicę, belgijska załoga nigdy nie była zagrożona przez innych zawodników w kategorii LMP3. Podium uzupełniają #19. członkowie zespołu Cool Racing i #14. RLR MSport.

Należy pamiętać, że numer 11 zespołu WTM Powered by Phoenix znajdował się w czołowej trójce, zanim został przejechany za spowodowanie kolizji na początku wyścigu z GT3. Wyścig obfitował także w kilka wydarzeń poza torem. Tak jest w przypadku zwycięskiego samochodu w pierwszym wyścigu, Nielsen Racing #1. Zwróć także uwagę na kontakt pomiędzy Ligierem nr 7 Cool Racing i Ligierem nr 37 Motorsport98 na pierwszym okrążeniu.

W kategorii GT3 wszystko rozstrzygnęło się do ostatniego okrążenia. Chwila Logan sierżant Logan z łatwością prowadził za kierownicą Iron Lynxa nr 8, ruch uliczny był lepszy od amerykańskiego kierowcy. Wszystko to z korzyścią dla Porsche #2 drużyny TFT, która zajęła pierwsze miejsce w ostatniej pętli wyścigu. Podium uzupełnia Audi nr 72 z Team WRT.