Bahrajn 8H – Kwalifikacje: Toyota na pole position przed Peugeotem

Toyota nr 8 wykorzystała przewagę w pojedynku Alpine o tytuł, zdobywając pole position w wyścigu 8 Hours of Bahrajn.

opublikowany 11/11/2022 à 15:27

Walenty GLO

Brendon Hartley wywalczył pole position Toyoty w 8-godzinnym wyścigu w Bahrajnie (zdjęcie Julien Delfosse / DPPI)

La Toyota n°8 lance idéalement son duel avec Alpine za tytuł dzięki Brendon Hartley. Nowozelandczyk objął pole position w 8-godzinnym wyścigu w Bahrajnie, spychając swoich przeciwników o prawie sekundę. Paul di Resta zajął drugie miejsce z czasem 0.810 sekundy Peugeot 9X8 nr 93 przed drugą Toyotą, nr 7 prowadzony przez Mike'a Conwaya przy 0.938 sekundy. L'Alpine w tę sobotę wystartuje dopiero z piątego miejsca.

W LM P2, gdy pole position wydawało się być w rękach Joty i Willa Stevensa, Brytyjczyk został w końcowych momentach zaskoczony Normanem Nato. Francuz z Realteam by WRT ustanowił najlepszy czas sesji z czasem 1:50.330. Filipe Albuquerque stanął na podium dla United Autosports.

W GTE Pro Porsche a confirmé sa bonne forme lors des Essais Libres en dominant la séance de qualifications. Gianmaria Bruni a signé le meilleur temps de la séance de qualifications en 1:56.143. L’Italien a devancé son compatriote Antonio Fuoco sur la Ferrari nr 52 AF Corse o 0.276 sekundy. Michael Christensen w Porsche nr 0.296 zajął trzecie miejsce ze stratą 92 sekundy. Alessandro Pier Guidi popełnił błąd na AF Corse nr 51.

Jeśli chodzi o GTE Am, jest to nowe pole position dla Żelaznych Dam w tym sezonie. Sarah Bovy ustanowiła najszybsze okrążenie sesji z czasem 1:59.186. Belg pokonał Bena Keatinga naAston Martin Vantage AMR nr 33 od TF Sport w 0.512 sekundy. Christian Ried stanął na podium w Porsche 0.522 RSR nr 911 z czasem 19 sekundy – 77.

Spotkajmy się w tę sobotę w południe, aby rozpocząć 8-godzinny wyścig w Bahrajnie (14:2022 w Bahrajnie), ostatnią rundę sezonu XNUMX WEC