Lista chętnych do Testu Rookie jest już zamknięta

Lista kierowców biorących udział w teście Rookie Test w Bahrajnie dzień po finale WEC jest już prawie kompletna.

opublikowany 13/11/2015 à 12:03

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Lista chętnych do Testu Rookie jest już zamknięta

Jeśli kilku uczestników dnia testu debiutanta w Bahrajnie na torze Sakhir w niedzielę 22 listopada, tuż po ostatniej rundzie zawodów WEC 2015, były już znane, lista została uzupełniona w piątek.

W LM P1 nie było niespodzianek, ponieważ trzej kierowcy wybrani przez WEC zostali już ogłoszeni oficjalnie. Brytyjczycy Sam Bird znajdzie swojego rodaka Alexa Lynna (mistrz GP3 2014) o godz Toyota, obok uchwytu Mike'a Conwaya który będzie pełnił funkcję pilota pomocniczego. Richiego Stanawaya towarzyszyć mu będzie tego dnia Francuz Benoît Tréluyer z Audi, natomiast Nowozelandczyk Mitch Evans będzie łączony z Kolumbijczykiem Juanem-Pablo Montoyą na Porsche Hybryda 919. Team ByKolles nie ogłosił jeszcze swoich sterowników.

W LM P2, jeśli znani byliby kierowcy zgłoszeni przez Strakka Racing (Lewis Williamson i Tio Ellinas), zespół AF Racing wystawi swoje BR01? Nissan do dyspozycji Kolumbijczyka Juliana Leala, były mieszkaniec serii GP2 i Meksykańska notatka Rojas, były mistrz Grand-Am w barwach Ganassi w Stanach Zjednoczonych. Signatech-Alpine da szansę Brytyjczykowi Matthew Rao, wspieranemu przez Paula-Loupa Chatina.

Porsche i Team Manthey potwierdzili już obecność Austriaka Philippa Eng (zdobywcy Supercup w tym sezonie) i Holendra Nicka Catsburga (zwycięzca 24-godzinnego wyścigu w Blancpain). Wytrzymałość Seria z Team Marc VDS) w 911 RSR. Opiekunami obu kierowców będą Richard Lietz i Patrick Pilet.

Darren Turner będzie kierowcą referencyjnym w firmie Aston Martin na #99 Vantage, gdzie znajdziemy aż ośmiu brytyjskich kierowców, z których część należy do Akademii Ewolucji: Ross Gunn, Jamie Chadwick, Matt Bell, Jody Fannin, Devon Modell, Daniel Lloyd, Archie Hamiltoni Fabiana Hamprechta. Drugi Vantage nr 97 zostanie powierzony Turnerowi, któremu będą pomagać Jonathan Adam i Marco Sørensen.

Program tego dnia obejmie pięć godzin jazdy, dwie godziny rano i trzy godziny po południu.

0 Zobacz komentarze)