Porsche korzysta na kłopotach Audi

Zwycięstwo w szóstym wyścigu na torze Circuit of the America wydawało się Audi obiecane, ale Porsche wykorzystało serię pechów R6 i wygrało modelem 18 Hybrid marki Webber-Hartley-Bernhard.

opublikowany 18/09/2016 à 07:27

Artykuł wstępny

La Porsche 919 Hybryda nr 1 Brendon HartleyTimo Bernhard i Mark Webber zanotowali swoje trzecie zwycięstwo z rzędu, wygrywając rozgrywany wieczorem 6-godzinny wyścig na torze Circuit of the Americas przeciwko Audi, które wydawało się być na dobrej drodze do zwycięstwa.

Załoga aktualnego mistrza świata zwyciężyła z przewagą 23 sekund nad Audi nr 8 Di Grassi.Duval-Jarvis, który miał pecha. Najpierw Oliver Jarvis stracił prawie minutę z powodu problemu z elektrycznością, a Lucas di Grassi musiał nieplanowo zatrzymać się z powodu źle zamkniętych drzwi. 919 Hybrid skorzystało również z żółtego koloru Full Course Yellow do tankowania.

Toyota a complété le podium avec la TS050 Hybrid n°6 de Sarrazin-Conway-Kobayashiego który zakończył wyścig dwie sekundy za R18 przed drugim Porsche liderów mistrzostw, Dumasem-Liebem-Janim. Toyota nr 5 Bum-Davidson-Nakajima zajął piąte miejsce po napotkaniu problemów z turbosprężarką.

Alpine odniósł ogromny sukces w LMP2, zajmując pierwsze miejsce przez Menezes-Lapierre-Richelmi na A460 nr 36, który ukończył jedno okrążenie przed RGR Sport Moranda Ligiera JS P2 z Gonzalez-Albuquerque-Senna i który jeszcze bardziej powiększył swoją przewagę w mistrzostwach. Załoga G-Drive Racing Oreca 05 z Rast-Brundle-Rusinov znalazła się w pierwszej trójce w swojej kategorii po stracie czasu z powodu żółtych flag.

Aston Martin osiąga drugi sukces z rzędu w GTE Pro dzięki Vantage nr 95 Thiim-Sorensen, który zdominował Ferrari z AF Corse. Drugie miejsce zajął bolid Bruni-Calado nr 488 F51, kończąc wyścig ze stratą 11 sekund do zwycięzców, podczas gdy siostrzany samochód Rigona-Birda był jedno okrążenie za zwycięzcami. Brytyjski producent zwyciężył także w GTE Am z numerem 98 Dalla Lana-Lamy-Lauda.

Wyniki 6-godzinnego wyścigu Circuit of the Americas w Austin

Zapoznaj się z analizą 6-godzinnego wyścigu na torze Circuit of the Americas przeprowadzoną przez naszych specjalnych korespondentów w numerze AUTO 2081tygodniowo, dostępny od poniedziałku wieczorem w wersji cyfrowej na wszystkich platformach, a od środy w kioskach.