WEC – Porsche nr 18 miało problemy w kwalifikacjach w Austin

Jeśli Porsche Dumasa-Lieba-Janiego wystartuje z pole position przez 6 godzin na torze Circuit of the Americas, osiągi będą tym bardziej zaskakujące, że numer 18 napotkał problemy mechaniczne.

opublikowany 19/09/2015 à 16:45

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

WEC – Porsche nr 18 miało problemy w kwalifikacjach w Austin

Neel Jani i Marc Lieb osiągnęli najlepszą średnią w kwalifikacjach do 6-godzinnego wyścigu Circuit of the Americas w Austin (Teksas), uzyskując średnią 1'46"211 Porsche nr 18, o jedną dziesiątą lepszy od swoich kolegów z drużyny Timo Bernharda i Brendon Hartley za kierownicą nr 17.

Szwajcarski zdobywca pole position podczas swojej pierwszej próby napotkał jednak problem mechaniczny, który zakłócił płynny przebieg kwalifikacji załogi samochodu nr 919 18 Hybrid. „Byłem zawstydzony czerwoną flagą (KCMG Oreca 05 zatrzymał się na torze) i Nie miałem już turbo następnie. Nadal starałem się uzyskać jak najlepszy czas. Problem został rozwiązany w przypadku Marka. Wyjechałem na sam koniec, ponieważ Audi było zbyt blisko, ale nie sądziłem, że pole position będzie w dalszym ciągu możliwe do osiągnięcia na zużytych oponach.”, zwierzył się Neel Jani.

„Neel stracił czas na pierwszym okrążeniu z powoduobawy dotyczące układu hybrydowegoale potem pokazał, na co go stać”– powiedział Alexander Hitzinger, dyrektor techniczny Porsche. „Mamy na koncie imponującą serię debli kwalifikacyjnych. Temperatura toru i osiągi opon będą najważniejszymi parametrami wyścigu. »

Start 6-godzinnego wyścigu na torze Circuit of the Americas odbędzie się dziś wieczorem o północy.

0 Zobacz komentarze)