WEC – Trzej zawodnicy wybrani do testu debiutantów w Bahrajnie LM P1

Dzień po 6-godzinnym wyścigu w Bahrajnie, finale WEC, trzem młodym talentom zostanie zaproponowana przejażdżka LM P1 Hybrid. Dziś ujawniono ich tożsamość.

opublikowany 10/10/2015 à 06:12

Villemanta

0 Zobacz komentarze)

WEC – Trzej zawodnicy wybrani do testu debiutantów w Bahrajnie LM P1

Dzień po zamknięciu Mistrzostw ŚwiataWytrzymałość 2015, 21 listopada w Bahrajnie, WEC i jego producenci LM P1 Audi, Porsche et Toyota odbędzie się oficjalna sesja zwana „Testem Rookie”. Dzięki temu młodzi adepci tej dyscypliny będą mieli okazję zasiąść za kierownicą hybrydowego LMP1. Każdy z wybranych kierowców będzie miał możliwość przejechania co najmniej 30 okrążeń u jednego z trzech producentów. Jeśli będą chcieli, będą mogli przetestować także innych kierowców.

Wybrani kierowcy to Brytyjczyk Sam Bird oraz Nowozelandczycy Mitch Evans i Richie Stanaway, którzy zasiądą odpowiednio za kierownicami Toyoty TS040 Hybrid, Porsche 919 Hybrid i Audi R18 e-tron quattro. Jeśli pierwszy z wymienionych walczy o tytuł LM P2 w WEC, Evans wyróżnił się w każdym ze swoich występów za kierownicą Jota Sport Gibson, triumfując w 6 Hours of Spa, zanim zajął drugie miejsce w LM P2 w Sarthe. Jeśli chodzi o Stanawaya, dał się on poznać jako chronometryczny punkt odniesienia dla klanu Aston Martin.

Wszyscy pozostali zawodnicy WEC, którzy dzień wcześniej rywalizowali w 6-godzinnym wyścigu w Bahrajnie, również będą mogli wziąć udział w tych testach. Pierwsza lista uczestników zostanie opublikowana 15 października. Ostateczna lista zostanie ogłoszona w poniedziałek 9 listopada.

Testy trwające dwa pół dnia w niedzielę 22 listopada odbędą się w godzinach od 10:00 do południa i od 13:00 do 16:00 (czasu lokalnego).

0 Zobacz komentarze)